Ana sayfa Donanım Maxell H-Studio

Maxell H-Studio

0

Dijital çağın “stüdyo tipi” kulaklığı tam olarak oturma odanızda…
 

Turuncu bir mumu yakıp ateşini izlemek, otantik kokusunun keyfini sürmek insan zihnini ve ruhunu mutlu edebilir, bir sevgilinin ellerinde tüm akşamı sahil kenarında dolaşarak geçirmekte, ancak konu kulakları mutlu etmeye geldiğinde konu karmaşık ötesidir. Hareketli olduğu için taşınabilen ve aynı zamanda yüksek ses performansı sunan kulaklıklar her an hareketli noktalarından birinden fire verip kırılabilir ya da taşınamadığı için çantanızda bir türlü yer açamadığınız dev kulaklıklarla bir ömrün geçmesi pek kolay değildir. Zamanla düşen ses performansı da görülebilen kulaklık sorunlarındandır. Elbette semptomların farkına varmış, üstelik sizi egzotik bir mum gibi mutlu edebilecek kulaklıklarda mevcut. İşte bunlardan biri test merkezimizde: Maxell H-Studio.
 

 
Maxell H-Studio, tatmin edici özelliklere sahip bir kulaklık modeli. Tasarımından ses teknolojisine kadar bunu sonuna kadar size hissettiriyor; üstelik kulaklık çevreliği boyunca dikkat çeken yoğun metalik yapı sayesinde güven veriyor. Ayrıca ayarlanabilir kulaklık bandıyla da rahatlıkla taşınabiliyor. Şimdi birazda kulaklık yastıklarından bahsedelim; deri olmaması kesinlikle artı puan. Böylelikle sizi gereksiz yere terletmeyecek. Elbette deri sever müzik tutkunları bundan pek hoşlanmayabilir, saygı duyuyoruz. çok rahat ve yumuşak bir dokusu var bu bölgenin ve dış kısımdaki plastik yüzeyin de güzel bir görüntüsü.

 

Maxell H-Studio”nun teknik özelliklerinde 60 Ohm Empedans, 50mm gibi büyük bir sürücü, 1 KHz”de 105-3dB hassasiyet ve 10 ile 28.000 HZ frekans aralığı size ses stüdyolarının yakınına götüren üstün performansa götürmeyi başarıyor. Kulaklık kablosu muazzam bir uzunluğa sahip ve notebook”lardan ziyade ev sinema sistemleriyle entegrasyona daha yatkın bir kullanıma olanak tanıyor. 3.5mm jack”lı kablonun ¼ inç adaptorü de kutu içeriğinde yer alıyor.
 

 
Böylelikle anfi ya da home theatre”ınıza bağlayarak kulaklığı sineme keyfi sırasında kullanabilirsiniz. Her ne şekilde kullanırsanız kullanın size fazlasıyla tatmin edecek bir ses sunumunu üstün bir denge beraberinde veriyor. Baslarda performans kesinlikle yerli yerinde, belki biraz daha fazla bas olabilirdi, ancak kesinlikle profesyonele çok yatkın bir ses sunumu söz konusu. Tiz seslerdeki detaylarda gayet başarılı ve enstrümanetal müzikten farklı konfigürasyondaki DJ-set parçalarına kadar ses tatmin edicinin ötesinde.
www.maxell.eu
Fiyatı: Belli değil
Artıları: Sağlam tasarım, güçlü ses performansı, üstün kullanım kolaylığı.
Eksileri:
Puan: 95

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here