Ana sayfa Haber Mastercard”ın girişim destek programı olan Start Path”in başvuru süreci başladı

Mastercard”ın girişim destek programı olan Start Path”in başvuru süreci başladı

0

Mastercard”ın 2014 yılında başlattığı girişimci destek programı Start Path Global”in 2017 yaz dönemi başvuruları başladı. Başvurular 23 Nisan 2017 Pazar günü Türkiye saati ile sabah 06.59″a kadar yapılabilir

2017 baharında Mastercard girişimci destek programı Start Path Global”e katılan beş firmadan üçünün çalışmalarında yapay zeka üzerine yoğunlaşan firmalar olması dikkat çekiyor. Söz konusu firmalar tüketici davranışı, mağaza ya da şube içi müşteri katılımını analiz etmek ve faturalar ile ödeme verilerini hesaplamak, perakende noktalarına yenilikler getirmek amacıyla yapay zekayı kullanıyorlar. Programa dahil edilen diğer iki startup firma ise satış noktalarına getirdikleri yenilikler ile tüketicilerin perakende noktalarına erişimini genişleten çözümler üretiyor.

Londra merkezli Divido, perakende noktalara ve kredi veren kuruluşlara yönelik geliştirdiği çok kanallı bir platform üzerinden tüketicilere alışverişlerini taksitlendirme imkânı sunarken, Tel Aviv merkezli Endor ise, ticari işletmelerin her türlü tahmin sorusuna hiçbir platformda daha önce ulaşılamayan doğruluk ve hızda cevaplar sunuyor.

 

Mastercard girişimci destek programı Start Path Global”in 2017 Bahar programına dahil olan diğer firmalar ise Regalii, Fluid AI ve NetPlusDotCom. Otuzun üzerinde önde gelen banka ve fintech uygulaması ile iş birliği yapan Regalii, ABD ile Latin Amerika”daki tüketicilerin finansal durumlarını yönetmelerine ve faturalarını ödemelerine yönelik yenilikçi çözümler sunuyor. Bir diğer firma Fluid AI ise yapay zeka ile artırılmış gerçekliği birleştirerek bankaların ve perakende noktaların mağaza ve şubelerinde yeni nesil tüketici deneyimi sunabilmesini sağlıyor.

 

NetPlusDotCom ise sağladığı dijital ödeme çözümleri ile perakendecilerin müşterilerini “kararsız” konumdan “satın alan” konuma geçirebilmeleri için gereken desteği veriyor.

Dünya genelinde dijital geleceği şekillendiren fintech startup firmalarının tüketici tercihi ve deneyimini iyileştirmek için farklı yaklaşımlar kullandığını belirten Mastercard Start Path Programı Başkanı Amy Neale, “Bizim bu startup firmaları ile çalışmalarımızdaki amacımız daha ödüllendirici, tatminkâr ve hatasız ticaret deneyimi yaratmak için yeni teknolojiler ile daha güvenli finansal ağlar ve süreçler kurmak.” dedi.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here