Ana sayfa Oyun Mass Effect 2, yeni hikayesiyle daha da heyecanlı

Mass Effect 2, yeni hikayesiyle daha da heyecanlı

0

Komutan Shepard ekibine yeni isimler katmaya devam ediyor

BioWare epik bilimkurgu fantezisi Mass Effect 2″nin hikayesinden detayları duyurmaya başladı. Bir kez daha Komutan Shepard rolünde olacak olan oyuncular ekiplerini uzaydaki bir intihar görevine çıkaracaklar. Oyuncular ekiplerinin her bir üyesini dikkatle seçecek ve tüm bu seçimler hem hikayenin gidişatına doğrudan etki edecek, hem de ekibin hayatta kalma şansını belirleyecek. Oyuncuların arasından seçim yapabilecekleri karakterler arasında kana susamış bir Krogan olan “Grunt” da bulunuyor. Oyuncular galaksinin en güçlü mistiklerinden, dahilerinden ve kaçaklarından oluşan ekiplerini kurduktan sonra, insanların neden galaksiden yok olmaya başladıklarını ortaya çıkarmak için ekiplerine bu intihar görevinde liderlik edecekler. Görevin başarısı birlikte olduğunuz ekibe ve görevlerine olan sadakatlerine bağlı olacak. Shepard”ın geleceği de.

 

 

Mass Effect serisi Komutan Shephard’ın hikayesini anlatıyor. İlk oyunda Sovereign isimli Reaper’ın Citadel’i yok etmesini engelleyen Shephard artık oyunun fanları arasında olduğu kadar oyunun hikayesinde de bir efsane haline gelmiş. İkinci oyunun hikayesi ise Normandy isimli gemisiyle birlikte son bir kaç aydır insan gemilerinin kaybolduğu bir sistemde Geth arayan Shephard’ın gemisine yapılan saldırıyla başlıyor. Ancak oyun Normandy’nin saldırıya uğramasından iki yıl sonrasında geçiyor. Shephard’a yardım eden Cerberus şirketi kaybolan insan kolonilerini bulma konusunda Shephard’ın yardım etmesini istiyor. Shephard’a yeni bir gemi ve yeni bir mürettebat veriliyor. Oyuncuların amacıysa birlikte savaşacak bir ekip kurmak.
 
 
Mass Effect 2 kadrosunda açıklanan yeni karakterin ismi “Grunt”. Şiddeti seven ve beklenmedik hareketlerde bulunan bir Krogan savaşçısı olan Grunt gerçek yenilgiyle hiç tanışmamış. Benzersiz fiziksel kuvveti Komutan Shepard”ın ekibi için önemli bir avantaj sağlayacak, elbette evcilleştirebilir ve güvenebilirseniz. Grunt Mass Effect 2 evreninde, Haziran ayında duyurulan suikastçı “Thane”den sonra açıklanan ikinci ekip üyesi. Shepard”ın ekibinin kalan kısmı da önümüzde aylarda açıklanacak.

 

 

Mass Effect 2 oynarken birinci oyundaki kayıtlı oyunlarınızı ikinci oyuna aktarabilmeniz de mümkün oluyor. İlk oyununuzun kaydını aktardığınızda karakterinizin seviyesine göre bonuslar kazanabilirsiniz. Ayrıca karakter tasarımlarının da daha gerçekçi olması sağlanmış. İlk oyundaki karakterinizin görünüşünü değiştirmek isterseniz bu imkan da size sağlanmış.Oyunun grafikleri çok ayrıntılı tasarlanmış olması hem oyundan aldığınız keyfi artırıyor hem de oyuna çok daha fazla odaklanmanızı sağlıyor. Serinin ilk oyununda da gelişmiş grafikleri ile dikkat çeken Mass Effect, ikinci oyunda grafik kalitesini daha da üst bir seviyeye taşımayı başarmış. 
 

Mass Effect 2, zengin karakterlere sahip ve karakterlerin hikayeleri üzerine kurulu bir oyun. Oyunda toplam 10 yardımcı karakteriniz bulunuyor. Oyundaki amaçlarımız arasında bize isim ve yerleri bildirilen mürettebatı bulmanın yanı sıra, farklı geçmişlere sahip bu karakterlere yardım etmemiz ve güvenlerini kazanmamız da yer alıyor.

Oyunda ayrıca çok sayıda yan görev bulunuyor. Ne kadar çok insanla diyaloga girerseniz Mass Effect evrenine daha çok çekiliyorsunuz, çünkü bu kişilerden yeni görevler almanız mümkün oluyor. Bu yan görevler arasında gezegenlerden mineral toplamak da yer alıyor. Bu topladığınız mineraller silah araştırmalarında ve geminizi geliştirmek için kullanılıyor. Geminizi geliştirmekse oyundaki başarınız açısından çok önemli. 

Mass Effect üçlemesi tehlikeli uzaylı yaşam formları ve gizemli, el değmemiş gezegenlerle dolu devasa bir evrende geçen bir bilimkurgu macera eseri. Yeni oynanış videoları ve ekran görüntülerine info.ea.com adresinden ulaşabilirsiniz. Oyunu http://twitter.com/masseffect2 Twitter adresinden de takip etmeniz de mümkün.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here