Masaüstünde bahar temizliği

Masanızın üstünde yer açmak için neler yapabileceğimize bir bakalım.

Teknoloji şirketleri, genellikle cihazlarını ve araçlarını hayatınızı kolaylaştıracak cihazlar olarak tanıtırlar, ancak bazen bunlar kendileri sorunlara neden olurlar. Bu, özellikle PC'niz için doğrudur. Bu da alanınızı daraltabilecek kablo, donanım ve çevre birimleri karmaşası olabilir. Dağınıklığı ortadan kaldırmayı ve dağınık bir ofisi eski haline nasıl getirebileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Kabloları yönlendirme ve ortadan kaldırma 
Temel bir ev bilgisayarı bile, genellikle beş veya daha fazla kablo kullanmakta ve çoğu zaman hoparlörler ve bir yazıcı gibi gerekli cihazlar da karışıklığa katkıda bulunmaktadır. Bu, oldukça kötü görünür ve donanımınızı bağlamak daha zor hale gelebilir, çünkü açık bir bağlantı noktası bulmak için kabloların karmaşası içinden bir yol bulmanız gerekir.

Ancak kabloları başı boş bırakmaya gerek yok. Bir etiket, cırtcırt bağlantılar ve kablo yolları gibi basit ve ucuz araçlar bunları organize etmenize yardımcı olur. Ortadan kalkmasalar da, bir şeyin içine girecekler ve bu da onların sorun yaratma ihtimalini çok daha azaltacaktır.
Kabloları yönlendirmek ve demet haline getirmek yararlı olabilir, ancak her zaman da yardımcı olmaz - ya da zevklerinizi tatmin etmek için yeterince yardımcı olmaz. Kabloları gerçekten küçümseyenler tamamen onlardan kurtulmak isteyebilir, bunu yapmak için de çok sayıda yol vardır.

Gelin klavye ve mouse’unuzla işe başlayalım. Kabloludan kablosuza geçiş, yolunuza çıkması muhtemel olan iki kabloyu ortadan kaldırır ve bunun yapılması hiç de pahalı değildir. Piyasada 20 TL’den daha düşük bir fiyata kablosuz klavye mouse setleri bulabilirsiniz. Mekanik klavyeyi seven meraklıların daha az seçeneği var, ancak birkaç tane bulunabilir.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam