Ana sayfa Ürün İnceleme Marshall MID Bluetooth kulaklık incelemesi

Marshall MID Bluetooth kulaklık incelemesi

0

Birkaç yıl önce lisanslı kulaklıklara başladığından beri ünlü İngiliz gitar amfisi öncülerinden Marshall’ın yola çıktığı her şeyde klasik tasarım, düşük maliyet ve mükemmel ses bizi çarptı. Şirketin Major II kulaklığının kablolu ve kablosuz sürümleri, sıcak sesleri, mükemmel kontrolleri ve mükemmel pil ömrü sayesinde yıllardır testlerden olumlu yorumlar alıyorlar.

Daha dinamik ses ve hala mükemmel işlevsellik ile şirketin yeni Mid Bluetooth kulaklıkları, bir upgrade”de görmek istediğimiz her şeyi içeriyor. Her ne kadar eğlenceli seleflerinden daha kısıtlı bir imza sunsa da, Mid, sevdiğimiz parçaları saran ince ve belirsiz bir örtü sağlayarak, sesi sevdiğimiz şekilde şekillendiriyor.

Başlarken, Marshall Mid‘de bir kişilik bulacaksınız. Kulaklıklar, orta boyutlu siyah bir kutuda geliyor, önde şirketin klasik logosu var. Kutuyu açtığınızda karanlık bir iç yatağın içindeki siyah kulaklıklar ortaya çıkıyor.

Kutudaki aksesuarlar arasında 3,5 mm ses kablosu ve mikro USB şarj kablosu bulunuyor. Tüm Marshall Kulaklık kablolarında olduğu gibi, kulaklık kablosunun iki jakın yakınındaki kısmını küçük, dokulu pirinç aksanla gitar kabloları gibi şekillendiriliyorlar. Sade bir siyah kullanım kılavuzu kutunun alt kısmında yatıyor.

özellikler ve tasarım

Mid çubuğu, Major II”ye benzer bir görsel estetiğe sadık kalmış, fakat birkaç yeni stil unsuru da eklenmiş. Pirinç aksanla dokulu vinil hâlâ burada, ancak bu sefer dikdörtgen şeklinde, amfi şeklindeki kulaklıklar biraz daha şekillendirilmiş. Şirketin ikonik beyaz logosu, her kulaklığın dış tarafında göze çarpmakta ve görsel bir işaret olarak duruyorlar.

Daha modern bir tasarıma rağmen, Marshall Mid, klasik rock”n roll için yumuşak bir noktaya sahip olanları hedef alıyor. Her kulaklık arasında iki sargı kablosu var (70’lerin stüdyo döneminin zirve noktasındaki stüdyo kulaklıklarından esinlenerek yapılmış eski bir görünüm) ve klasik Marshall fontundan başka dokulu dış tasarımda dikkatinizi çekecek çok az şey bırakıyor. Altın ve vinil temasıyla uyumlu olarak sağ ve sol kulaklıklar, baş bandının alt bölümünde damgalanmış pirinç R + L simgeleriyle işaretlenmiş. Bunlar, kovboy çizmeleri, koyu mavi kot ve güzel bir deri ceket ile iyi uyum sağlayan kulaklıklar.

Major II ve Mid arasındaki fiziksel farklılıkların büyük çoğunluğu mütevazı tasarım sorunlarının iyileştirilmesi olarak ortaya çıkıyor. örneğin, kulaklıklı mikrofon setini kulaklıklara bağlayan alt kısım, daha dayanıklı kablolar içermeyen Major II’de olduğundan daha kalın ve sağlam. Yastıklı kulaklıklar ve baş bandı her iki modelde de hemen hemen aynı görünüyor, çok az farklılık var.

Kulaklıklar, kullanılmadığı zaman, nispeten ağır kıstırma kuvvetini gösteren sıkışmış bir “U” şekline katlanır. Bu, Marshall Mid’in etkileyici pasif gürültü izolasyonuna sahip olduğu anlamına gelse de, özellikle de daha büyük kafalılar veya gözlüklüler için uzun dinleme oturumlarında bunlar rahatsız edici hale gelebilir.

Ayar söz konusuysa, baş bandının fırçalanmış-siyah metal mandalı, birçok kulaklık üreticisinin kullandığı serbest dolaşım tarzından ziyade, bandı depolama sırasında daha güvenli tutan, yaklaşık çeyrek inçlik artışlarla çeşitli boyut ayarları sağlıyor.

Fiyatı: 599 TL

Artılar

Açık, sıcak ve ayrıntılı ses
Pratik kontroller
Mükemmel pil ömrü
İyi pasif gürültü izolasyonu

Eksiler

Sıkıştırma kuvveti biraz fazla
Hiçbir kılıf yok

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here