Ana sayfa Haber Mars’a Taşınma Konusunda 2020 Milat Olacak

Mars’a Taşınma Konusunda 2020 Milat Olacak

0
spaceX
spaceX

Gezegenimizin özellikle de enerji kaynaklarının sınırlı olması ve artık neredeyse yolun sonuna doğru yaklaşmamız nedeniyle, birçok kişi Mars’a gitme hayalleri kurmaktadır. Bundan 10 yıl kadar önce Mars’a yerleşme fikri yalnızca bir ütopya olarak görülüyordu ve hiç kimse bunu pek de ciddiye almıyordu.

Bu fikirlerin pek de ciddiyetsiz olmadığı sonradan anlaşılmaya başlandı. İlerleyen dönemlerde SpaceX gibi bazı kuruluşların ortaya çıkmasıyla beraber, uzayda da ciddi bir rekabet söz konusu oldu ve insanlar artık en büyük hedef olarak Mars’a gitmeyi seçtiler. Mars’a gitmek her ne kadar bazılarına ütopik görünse bile, aslında hem teoride hem de pratikte öyle pek de imkansız bir durum değil.

SpaceX Mars'a yolculuk

 

2019 Yılı İçin Geri Sayım Başladı

Herhangi bir Astronot Mars yüzeyine vardıktan sonra yaklaşık olarak 3 dakika kadar hayatta kalma şansına sahip. Ancak 3 dakikadan sonra zehirli gazların etkisiyle yavaş yavaş boğulmaya başlar. Mars’ta kurulacak olan bir sistem sayesinde insanlar orada rahat bir şekilde yaşayabilecek ve oksijen de bu ortama sağlanacak. SpaceX tarafından fırlatılan Falcon roketlerinin bu konuda taşıyıcı ana kısımlar olacağı tahmin ediliyor. 2018 yılında atılan bu uzay roketleri, ciddi bir değişimin de habercisi konumuda görünüyordu. 2020 yılında ise Mars gezegeninde ilk ziyaretlerin başlayacağı tahmin ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here