Mario bir hafta süreyle Google Haritalar'da yol arkadaşınız olacak

Nintendo ile ortak çalışma yapan Google, 'Mario Günü' etkinliği öncesinde özelliği aktif hale getirdi.

Sevilen oyun karakteri Mario, Google ve Nintendo'nun 10 Mart'ta düzenlenecek 'Mario Day' etkinliği öncesinde yaptıkları ortak çalışmayla 'Google Haritalar' uygulamasına geliyor. Eğer Mario'nun seyahatinize eşlik etmesine onay verecek olursanız, Nintendo oyunlarında uygulanan çeşitli indirim ve kampanyalara ek olarak aynı zamanda Google Haritalar'ın navigasyonunda da boy gösterecek bıyıklı tesisatçı. 

Google'ın bugün duyurduğu özellik, hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde Google Haritalar'ın en son sürümünde çalışacak. 

Gideceğiniz yeri girdikten sonra uygulama ekranının sağ alt köşesinde sarı renkli bir soru işareti göreceksiniz. Bu işarete dokunduğunuzda, Mario Time'ı aktif hale getirmek için bir onay kutusu belirecek. 

O andan itabaren Google Haritalar'daki navigasyon oku yerine Mario geçecek. Kırmızı renk go-kart tipi küçük aracına yerleşen Mario, tüm yolculuğunuz boyunca size eşlik edecek. Söz konusu entegrasyonun bir hafta boyunca kullanılabileceğini söyleyen Google, böylece bu özelliğin Mario Günü haricinde de bir hafta boyunca kullanılabileceğini belirtti. 

Her ne kadar aynı zamanda rotanızın ekran görüntüsünü alarak Twitter'ın @GoogleMaps hesabında #MarioMaps etiketiyle paylaşabilecek olsanız da, ev ya da iş adresi gibi kişisel bilgilerinizi paylaşmamanızı tavsiye ederiz. 

Bugün itibariyle kullanılabilecek özellik için Google Haritalar uygulamasının güncel versiyonunu kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Etiketler: mario google-haritalar nintendo
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam