Ana sayfa Donanım Manzaralar Sony CyberShot HX1 ile genişliyor

Manzaralar Sony CyberShot HX1 ile genişliyor

0
Stil sahibi tasarımı ile dikkat çeken yeni HX1, göz alıcı fotoğraf kalitesi, yaratıcılığı ortaya çıkaran özellikleri ve kolay kullanımı ile fark yaratıyor

Test sayfalarımızın son konuğu, boyundan büyük özelliklere sahip olan SLR-benzeri bir kamera; Sony HX1. çarpıcı görüntü kalitesi, çekim hızı, 180º panaromik çekim özelliği ile ilgimizi çeken HX1, şık ve kullanımı kolay yapısıyla da beğenimizi kazandı. HX1, 9.1 MP çözünürlüğe ve 20x optik zoom özelliğine sahip. özel görüntü algılaması, optik özellikleri ve eşsiz yaratıcı çekim olanakları sunan veri işleme teknolojileriyle dikkat çeken HX1″de Sony’nin geliştirdiği yeni ‘Exmor’ CMOS görüntü sensörü bulunuyor. Sony Alpha dijital SLR serisi için geliştirilmiş olan ‘Exmor’ teknolojisi ile özellikle yüksek ISO değerlerindeki çekimlerde düşük noise etkisine sahip çarpıcı kalitede görüntüler elde ediliyor. “Exmor” CMOS sensör, düşük aydınlatmada çekim yaparken görüntü gürültüsünü azaltan iki yeni çekim modu sunuyor. Statik nesneler çekilirken, cihazın yeni “Elde Alacakaranlık çekim” modu, yüksek hızda arka arkaya 6 kare çekiyor ve görüntü gürültüsü azaltılmış mükemmel kareyi elde etmek için bunları birleştiriyor. Eğer çekilen nesne hareket ediyorsa “Anti Motion Blur” modu da altı kareyi üst üste ekleyerek daha az bulanık, daha canlı ve kompozit görüntü üretiyor.
 

Sony CyberShot HX1
Güçlü BIONZ görüntü işlemci eşliğinde ‘Exmor’ CMOS sensör mekanik obtüratör kullanarak en yüksek çözünürlükte saniyede maksimum 10 kare gibi inanılmaz bir hızda çekim olanağı sağlıyor. Birçok profesyonel DSLR fotoğraf makinesini geride bırakan bu süper yüksek çekim hızı, spor karşılaşmaları veya partiler gibi yüksek hızlı, her şeyin bir anda olabileceği spontan etkinliklerde tüm ayrıntıları yakalamanızı garantiliyor.

 

 

Yeni HX1, “Exmor” CMOS sensör ve BIONZ işlemcinin sunduğu sıra dışı özellikleri tamamlayan bir {0>G Lens kullanıyor. Sony Alpha Dijital SLR ailesi için tasarlanmış olan G Lens, asferik objektif elemanlarını ve ED (ekstra düşük dağılımlı) objektifi benzersiz bir optik hassasiyet için bir araya getiriyor. 

28mm geniş açıdan 560mm süper telefotoya kadar her açıda mükemmel çözünürlük ve minimum kromatik sapma sunan HX1, 20x optik zoom aralığı ile manzaralardan eğlenceli aile anlarına ve aksiyon dolu spor etkinliklerine kadar çok çeşitli çekim olanakları barındırıyor.
HX1″in en ilgi çekici özelliklerinden biri de “Exmor” CMOS sensör ve BIONZ işlemci ile desteklenen yeni “Panoramik çekim” modu. Bu modda sadece deklanşöre basıp kamerayı yatay veya dikey bir hat üzerinde kaydırmak yeterli. HX1, bu görüntüleri birleştirerek son derece geniş ve yüksek çözünürlüklü bir görüntü elde edilmesine olanak tanıyor. çekilen panoramik fotoğraflar cihazın 3inç”lik LCD ekranında, yeni S-Frame dijital fotoğraf çerçevelerinde veya bir PLAYSTATION3’te izlenebiliyor.

HX1, 1080/30p HD filmler çekebilen ilk Sony kompakt fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyor.Cihaz 30 fps’de son derecede canlı ve ayrıntılı HD videoları stereo ses kalitesiyle yakalıyor.

HX1″in  açılı 3.0inç LCD ekranı, kullanıcıların her pozisyonda rahat kadraj almaları için ekstra esneklik sunuyor.Clear Photo LCD Plus teknolojisi, ince ayrıntıları çözebilen 230.000 nokta çözünürlük ile mükemmel görüntü kalitesi ve kontrast sunuyor.

Kolaylıkla dönen yeni mod düğmesi “tıkla ve döndür” seçimini ve fotoğraf makinesi ayarlarını basitleştiriyor.
Ayrıca, Gülümseme Deklanşörü, Beyaz Denge ayarı ya da ölçüm modu seçim fonksiyonlarına atanabilen Dijital SLR tarzı özel bir düğme bulunuyor. HX1″in “Akıllı Sahne Tanıma” modu, Gülümseme Deklanşörü”nün eklenmesiyle daha da gelişmiş. Bu özellik sayesinde alacakaranlık ya da ters ışık gibi zor koşullarda bile gülümsemeleri otomatik olarak yakalayabiliyorsunuz.

Sony CyberShot HX1

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here