Ana sayfa Mobil Maliye Bakanı Şimşek: Bin 800 kilo domates bir iPad ediyor

Maliye Bakanı Şimşek: Bin 800 kilo domates bir iPad ediyor

0

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, katma değer zincirinde teknolojik ürünlere geçmek gerektiğine dikkat çekti

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, hükümet olarak Ar-Ge’ye büyük önem verdiklerini belirterek, “çünkü ülkemizin katma değer zincirinin de yukarılara çıkması lazım. Yani bu gün 1800 kilogram domatesle ancak bir Ipad alabiliyorsunuz. Veya 27 TIR mermer blogu ile ancak bir tomografi cihazı alabiliyorsunuz.” dedi.
 

Şimşek, Bursa İl Başkanlığı’nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, temel önceliklerinin insan olduğunu, bu nedenle bütçe içerisinde en büyük kaynağı eğitime ayırdıklarını söyledi.
 

Yapılacak yatırımların insanların hayatını kolaylaştırmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Şimşek, “O konuda da ülkemiz mesafe katetti. Sadece bölünmüş yollarda değil, Bursa’nın da faydalanacağı hızlı tren konusunda da dünyada en fazla yatırım artışı sağlayan ülkelerden bir tanesi olduk” dedi.

Ar-Ge’yi özel sektör ve kamu olarak güçlendirmeye devam ettiklerini belirten Şimşek, partililere hitaben şunları kaydetti:

“Tüm bunlara ilaveten Ar-Ge’yi güçlendiriyoruz. ülkemizin katma değer zincirinde yukarılara çıkması lazım. Bugün 1800 kilogram domates ile bir iPad alabiliyorsunuz veya 27 tır mermer bloku ile bir tomografi cihazı alabiliyorsunuz. Bizim katma değer zincirinde artık teknolojik ürünlere geçmemiz lazım.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here