Ana sayfa Makale Makyajınızı Galaxy S9 ile deneyin

Makyajınızı Galaxy S9 ile deneyin

Bixby Vision ile Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus kameraları, Snapchat tarzı filtreleri kullanarak gerçek makyajı deneyimlemenizi sağlıyorlar

1

Cihazlar bunu ön yüzdeki kamera ve ModiFace (şimdi L’Oréal’in sahibi olduğu) firmasının entegre artırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde gerçekleştiriyor. Görünüşünüzden hoşlandıysanız, makyajda kullanılan ürünleri koleksiyonunuza eklemek için satın alabiliyorsunuz.

İster makyajı silme zahmetine katlanmadan farklı görünümleri denemek için AR özelliğini kullanıyor olun, ister ürünleri en yakın mağazaya gitmeden kontrol etmek isteyin, Galaxy S9’u kullanarak makyaj yapmayı deneyebilir ve satın almayı buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Bixby Vision’u açma

Makyaj filtresini bulmak için Bixby Vision’ı açmanız gerekir. Bunu, kamera uygulamasını açarak ve sol alt köşedeki göz ikonuna dokunarak yapın. Ekranın alt kısmında, alışveriş, yemek ve yerler arasından seçim yapabileceğiniz farklı seçeneklerden oluşan bir galeri göreceksiniz, siz Makeup etiketli olanı bulun.

Makyaj filtrelerini deneme

Farklı makyaj filtrelerini denemek için, ekranın altına doğru yer alan farklı seçeneklere dokunun. Şu anda seçim yapabileceğiniz üç marka var: Sephora, CoverGirl ve Laneige. Ürünleri her bir markayı ayrı ayrı seçerek görüntüleyebilir veya ‘Tüm ürünler’e dokunarak tüm ürünleri kaydırarak görebilirsiniz.

Dumanlı bir göze veya daha nötr tonlara sahip olmak isteyip istemediğinizden emin değilseniz, markalar tarafından oluşturulan tamamlanmış makyaj görünümünü denemeyi seçebilirsiniz. Bu filtreler, ruj, allık, maskara, göz kalemi, kirpik ve daha fazlasını içeren tam bir makyaj yüzü sağlar. Ayrıca, bunların yanı sıra kaş kalemi, göz farı paletleri, fondöten ve ruj gibi farklı ürünler üzerinde denemeler yapma seçeneği de var. Bunları karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz.

Ürünleri satın alma

Satın almak istediğiniz bir ürün varsa, doğrudan Bixby üzerinden satın almayı başlatabilirsiniz. Makyajı denerken bir selfie çektikten sonra, fotoğrafta kullandığınız tüm ürünleri listeleyen bir pencere görünecektir. Marka adı, kısa açıklama ve fiyat gibi ürün bilgileri sağlanır. Öğeye dokunduğunuzda, bir web tarayıcısı üzerinden belirlenen siteye yönlendirilirsiniz – Sephora uygulamasına sahip değilseniz, bu noktada uygulamaya yönlendirilirsiniz.

Fotoğrafları paylaşma

Bixby Vision’un makyaj bölümünde çektiğiniz fotoğraflar otomatik olarak galerinize kaydedilir. Bu sayede ailenize ve arkadaşlarınıza görünümünüzü alttaki tüm makyaj seçeneklerinin varlığı olmadan gönderebilirsiniz. Ayrıca bu fotoğrafları doğrudan fotoğrafın altında bulunan paylaşım simgesine dokunarak Bixby Vision’dan da paylaşabilirsiniz. Daha sonra, akıllı telefonunuzda yüklü uygulamalardan Facebook, Twitter ve Gmail ile de paylaşımlar yapabilirsiniz.

Samsung’un Bixby asistanı nasıl yardım ediyor

Şirketin amiral gemisi Galaxy S9’unda bulunan yapay zeka asistanı Samsung Bixby’nin, Apple’ın Siri’si, Amazon’un Alexa’sı ve Google Assistant’tan oldukça farklı olduğuna şüphe yok. Samsung’unki, ihtiyaçlarınızı önceden tahmin etme ve içeriğe dayalı hatırlatıcılar sunma girişimlerinde bulunuyor. Bixby fotoğrafları düzenler, mesajlar gönderir ve komut üzerine e-postalar oluşturur. Telefonunuzda dokunarak yapabileceğiniz her şeyi, Bixby ile sesli olarak yapabilirsiniz. Sonunda, akıllı ev aletlerini ve Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarını kontrol edecek ve akıllı buzdolapları, televizyonlar ve düzinelerce başka Samsung cihazı üzerinde çalışacaktır.

Yeni gelişmeler

Bixby mükemmel değil, ancak yavaş yavaş gelişiyor. Bixby Voice hala sınırlı bir dil desteğine sahip; uygulama şu anda Korece ve İngilizce dillerini destekliyor, ancak Samsung gelecekte daha fazlasını göreceğimize söz veriyor. İngilizce veya Korece konuşabiliyorsanız, uygulamayı 200 ülkede kullanabilirsiniz.

Bixby’nin sesli komutları anlama yeteneği geçtiğimiz yıl içinde katlanarak iyileşti. Üçüncü taraf uygulamalarıyla entegrasyonu ayrıca Bixby’nin ihtiyaçlarınızı daha iyi tahmin etmesini ve çok basit sesli komutlarla yerine getirmesini sağlıyor. Kesinlikle Google Assistant veya Amazon Echo gibi rafine edilmemiş olsa da, iyileştirmeler fark ediliyor.

Bixby 2.1’in piyasaya sürülmesiyle birlikte diğer Samsung ürünleriyle daha iyi entegrasyon beklerken, bazı aylar hala boş geçiliyor gibi görünüyor. Samsung, Bixby’nin gelecekte Samsung Smart TV, Family Hub buzdolabı ve diğer ürünlerle de geleceğini söylüyor. Beklemenin çok daha uzun süreceğini sanmıyoruz, ancak Bixby özellikli hoparlörler önümüzdeki aylarda satışa çıkacak gibi görünüyor.

Galaxy S9’un lansmanı ile Bixby Vision’a, makyaj ürünlerini artırılmış gerçeklikle deneyebileceğiniz yeni bir Makyaj kategorisi gibi ilginç ilaveler geldi.

Bixby Vision

 

Bixby Vision, makineyi biraz daha kullanışlı hale getirmek için makine öğrenimi ve veritabanı işbirliği ile çalışıyor. En yeni güncellemeyle Bixby Vision, yedi nesne kategorisini tanıyor: Yer, Metin, Resim, Gıda, QR Kodları, Şarap ve Alışveriş. Onu, Galaxy S9’un kamera uygulamasındaki Bixby düğmesine veya sol taraftaki Bixby Vision ikonuna dokunarak başlatın. Ayrıca Bixby Vision’ı Galeri uygulamasında da bulabilirsiniz.

Google Lens veya Amazon’un Flow’u gibi, Bixby Vision’ın Görsel araması da Galaxy S9’un kamerasının önünde (Pinterest’in Lens Tool’u sayesinde) gördüğü şeye bağlı olarak bilgi sunmaya çalışıyor.

En yeni kategori Makyaj. Burada, Sephora’nın farklı ürünlerini üzerinizde sanal olarak deneyebilirsiniz. Mükemmel görünümü bulduğunuzda, resminizi çekebilirsiniz ve Bixby Vision size satın alma için ürünlere ilişkin detayları ve bağlantılar sağlayacaktır. Özellik şimdilik Sephora,  CoverGirl ve Laneige ürünleriyle sınırlı.


  Bu yazı, Appusers dergisinin Mayıs sayısından alınmıştır.

1 YORUM

  1. Merhaba s9 plus kullanıyorum. Ama bixby make up uygulamasını acamiyorum. Henüz türkiye de yok mu?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here