Ana sayfa Donanım Maksimum 1500 TL’ye 40 inç LCD TV’ler

Maksimum 1500 TL’ye 40 inç LCD TV’ler

0
Eğlence kavramı eve kaydığı anda televizyonun yeri doldurulamayacak kadar büyük oluyor. İster film, ister dizi izleyin. İsterseniz oyun konsolunuzla maceraya dalın ama bunların hiçbirisini televizyon olmadan yapmanız mümkün değil. Televizyonların yeri bu kadar önemliyken ve evde geçirilen zamanlar da çoğalırken televizyonunu yenilemek isteyenler için bütçeyi zorlamayacak bir kılavuz hazırladık. İşte 1.500 liraya alınabileceğiniz 40 inç ve üzeri LCD televizyonlar.
 

 
Samsung C530
Fiyatı: 1.339 TL
Samsung”un üst-orta segmente hitap eden ama üstün özelliklerle donatılmış 5 serisi 530 modeli, Full HD çözünürlük sunan bir LCD televizyon. C530, “Dinamik kontrast” özelliği ile ekrandaki görüntüye göre, ulaşılabilecek en yüksek kontrasta ulaşarak en canlı renkleri sunuyor.

Eğlence, oyun ve sinema modu bulunan C530″da o an ne yapıyorsanız, ilgili modu seçtiğinizde optimal ayarlar otomatik olarak yükleniyor. 200 Hz”e kadar çıkan Motion Plus desteği hareketli sahnelerde en akıcı görüntüyü veriyor. 10 watt”lık iki hoparlör, SRS Trussurround yazılımıyla HD kalitesinde ses veriyor ancak isterseniz 3HDMI çıkışı sayesinde yeni bir ses sistemi bağlayabiliyorsunuz.
 

 

LG LD450
Fiyatı: 1449 TL

LG”nin 42 inç”lik (106 cm) LCD paneli, Full HD çözünürlüğe ve 16:9 görüntü çıkışına sahip. 60.000:1 kontrarst oranıyla keskin görüntüler sunan LG LD450, 2 HDMI, 2 USB girişi ve 10″ar watt 2 dahili hoparlör barındırıyor. Televizyonun tepkime süresi ise 4 milisaniye ile çok hızlı denilebilecek boyutlarda. SRS TruSurround XT, Dolby Digital Decoder ve Clear Voice II teknolojisi ile net bir ses çıkışı veren LD450, enerji tasarrufu konusunda da sınıfı geçiyor.


 

 

Sony KDL-EX402
Fiyatı: 1499 TL

Sony”nin yeni LCD serisi ürünlerinden olan EX402, rakiplerine oranla daha donanımlı bir cihaz. 40 inçlik panele sahip televizyonda, 4 HDMI girişi, dijital optik ses çıkışı ve 2.0 USB girişi yer alıyor. Bu sayede, TV’nize bir USB cihazı takıp filmlerin, fotoğrafların ve müziğin tadını çıkarabiliyorsunuz.Işık sensörü, ekran parlaklığını ortam ışığı seviyesine gör otomatik olarak ayarlıyor. Sony”nin geliştirdiği Bravi Engine 2 yazılımı ise netliği ve renk kalitesini en doğal haliyle ekrana taşıyor.
Seyrettiğiniz filmin ya da oynadığınız oyunun atmosferine göre tüm ayarları Scene Select özelliği sizin için hallediyor. EX402″nin en ayırt edici tarafı ise dahili MPEG-4 AVC HD TV Tuner”i.

 

Philips L3605
Fiyatı: 1499 TL

Konu aydınlatma ve görüntü sistemleri olunca Philips ilk akla gelen markalardan birisi. Philips”in her segmente ait birçok LCD televizyonu bulunuyor ama 3000 serisinin bu üyesi, hem fiyat performans açısından sınıfı geçenlerden.

L3605″in en dikkat çeken tarafı, Dijital Kristal Netlik özelliği. Bu yazılım, hangi kaynaktan görüntü elde ederseniz edin, sizin için en iyi renk ve kontrastı otomatik olarak optimize ediyor olması. 5 milisaniye tepkime süresi en hareketli sahnelerde bile akıcı görüntüyü garanti edecek seviyede. Cihazın bağlantı noktalarını ise Easylink uyumlu 2 HDMI girişi, USB, 2xScart ve optik ses girişleri oluştuyor.


 

 

Toshiba LV703
Fiyatı: 1299 TL

Toshiba”nın LV serisi, 32 inç”ten 42 inç”e kadar ekran boyutlarıyla oldukça çeşitlilik sunan bir seri. LV703 rakipleri gibi Full HD görüntü sunuyor. Tasarımı ise piyano siyahı renginin yanı sıra ince çerçevesi ve sade paneliyle öne çıkıyor.

40.000:1 kontrast oranı capcanlı renkleri ekrana taşırken, 5 ms”lik tepkime süresi oldukça tatminkar. LV703, “Aktif geri aydınlatma kontrolü” sayesinde ortamdaki ışığın miktarına göre panelin parlaklığını optimize ediyor. Decoder Dolby Digital ise ne izlerseniz izleyin sesin etrafınızı sarmasını sağlıyor.

 

Panasonic TX-L42U2E
Fiyatı: 1499 TL

Hemen belirtelim Panasonic Viera serisi LCD televizyonların Avrupa ve Amerika”da en beğenilen ürünlerinden birisi L42U23. Doğal renkleri, tepkime süresi yatay görüş açısı ve diğer özel modlarıyla fiyat-performans oranının en iyi olduğu ürünlerden.

Bilindiği üzere plazma, en iyi siyahı, dolayısı ile en iyi kontrastı veren panel teknolojisi. Ancak Panasonic, plasma panel konusundaki tecrübesini U2E”ye de yansıtmış. ürün, en karanlık ve hareketli sahnelerde bile kontrast bozukluğu yaşatmıyor. Bunların dışında cihaz, çift HDMI girişi, optik ve analog ses girişlerini destekliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here