Ana sayfa Haber MacOS”un açı kaynak kodları gösteriyor ki MacBook”lara ve diğer Mac”lere Touch ID...

MacOS”un açı kaynak kodları gösteriyor ki MacBook”lara ve diğer Mac”lere Touch ID gelecek

0

Geçtiğimiz ay Apple’ın MacBook Pro‘da göze çarpan yeniliklere gideceği söyleniyordu. özelliğin donanımsal yeniliklerle geleceği söylenirken Apple’ın Developer sayfasından bu yeni özelliklerle ilgili yeni bilgiler edinebiliriz. Aslında donanım açısından değil yazılım, yani macOS Sierra tabanlı bir yenilikten söz ediliyor. Apple’ın Developer sayfasından düzenlenen API’lere ulaşabilirsiniz.

Şimdi konuşulan yeni özelliklerden bir tanesini, “OLED Touch Bar” olarak yazılan bir kod hayata geçirecek. Apple Mac‘ler için yenilik olsa da, Apple’ın diğer mobil cihazları için “yeni” sayılmayacak bir özellik. Aslında bu yıl itibariyle Apple’ın mobil platformdaki yazılımlarını artık tamamen masaaüstüne uyguladığını görebiliyoruz.  Söz konusu kod;kHIDUsage_LED_DoNotDisturb olarak geçiyor, söz konusu Apple’ın sayfasında. Bu yazılım, mevcut bir özelliğe yeni özellikler getiren bir yazılım kodu olabilir.

Ayrıca TouchID’yi, yani iOS’ların güvenlik prosedürü olan yazılıımın, Mac’lere taşınmasıyla ilgili de yazılım kodları bulunuyor. WWDC 2016’da, Apple, iPhone‘ların kimliklerini kullanarak Mac’leri açabilme özelliğini duyurmuştu ancak TouchID konusunda bir gelişme yok. Bu dedikoduları yaratan kodlar ise şöyle:kIOHIDBiometricDoubleTapTimeoutKey”
“kIOHIDBiometricTapTrackingEnabledKey”

kaynakhttps://developer.apple.com/reference/kernel/1641289-anonymous?language=objc

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here