Ana sayfa Donanım Maceraprestlerin yeni rotası “Galapagos Adaları”

Maceraprestlerin yeni rotası “Galapagos Adaları”

0

Turkuaz mavisi denizi, bembeyaz ince kum tanelerinden oluşan kumsalı ile Galapagos adaları görülmeye değer yerler arasındadır. Dünya çapında araştırmalar yapan International Business Times (IBTimes) geçtiğimiz günlerde ölmeden önce görülmesi gereken 50 yer başlıklı bir araştırmaya Galapagos Adaları imza attı. Bu çalışmanın sonucunda dünya üzerinde saklı olan cennetler de bir bir ortaya çıktı. Listenin ilk sıralarında Ekvador ülkesine bağlı olan Galapagos Adaları yer alıyor. Turkuaz mavisi denizi, bembeyaz ince kum tanelerinden oluşan kumsalı ve doğal hayatın parçası olan birbirinden farklı canlı çeşidiyle insana cenneti sunan bir ada topluluğu burası… 

 

 

14 takımadadan oluşan bu gizli cennet siluetinde, fok balıklarından, rengârenk iguanalara, flamingolardan, pelikanlara, cıvıl cıvıl binlerce kuş türünden, minik ayaklı paytak penguenlere kadar birçok canlı hayat buluyor. Durum böyle olunca da, fotoğrafçılar için deyim yerindeyse bir cennet Galapagos Adaları.

 

Google“dan 360 Derece Fotoğraf çalışması Birçok canlı çeşidinin yaşadığı Galapagos Adaları, insanlık tarihine de tanıklık etmiş bir cennet… ünlü bilim adamı Darwin”in 1835 yılında bu takımadaları ziyareti, evrim çalışmalarının esin kaynağını oluşturuyor. Darwin”in adaları ziyaretinin 178. yıldönümü sebebiyle Google da Galapagos Adaları“nda bir fotoğraf çalışması yaptı. Galapagos Adaları, Google“ın Street View uygulaması sayesinde, 360 derece yüksek kaliteli fotoğraflarla gezilebiliyor.

 

 

 

 Görüntüleriyle dahi insanda heyecan ve merak duygusu uyandıran doğa harikası Galapagos Adaları, huzur bulmak isteyenleri bekliyor. Galapagos Adaları; Isabela, Santa Cruz, San Salvador, Fernandina, San Cristôbal, Santa Maria, Marchena, Espanola, Pinta, Santa Fe, Genovesa, Pinzon, Darwin ve Wolf adalarından oluşuyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here