Ana sayfa Makale MacBook Pro için en iyi ekranlar

MacBook Pro için en iyi ekranlar

Bu monitörlerden biri yeni MacBook Pro'nuzun yanında harika görünecektir.

0

Apple’ın MacBook Pro yelpazesindeki ekranlar kadar, dizüstü bilgisayarlar da büyük ölçekli bir masaüstü ekranında çalışma ve çeşitli medya izlemenin görkemine ve işlevlerine tam olarak ulaşamıyorlar.

Apple kendi ekranını Sinema Ekranı yapmaya çalıştı, ancak bunu 2014’te durdurdu. Apple’ın bir ara 5K Sinema Ekranını tanıtacağı söylentileri var, ama bunun yakında geleceğini düşünmek için bir neden yok. İşte MacBook Pro dizüstü bilgisayarınızla eşleşebilecek en iyi monitörler.

BenQ PD3200U 32-inç 4K IPS

Fiyatı: 7,959 TL

Bu monitör, en iyi MacBook Pro aksesuarları listemizde yer alıyor, bu yüzden burada en başta yer alması hiç de şaşırtıcı değil. 4K çözünürlüğe sahip diyagonal olarak 32 inç boyutunda, geniş ekran alanı ile kesinlikle çok büyük bir ekran. Onda verimlilik bir sorun değil, bir süre televizyonda çalışıyormuş gibi hissettirdiği için alışmak biraz zaman alabilir.

Yine de, alıştıktan sonra bu ekran muhteşem olduğu için geri dönmek istemeyeceksiniz. Fantastik renk doğruluğu için bir IPS paneli kullanılarak üretilen bu BenQ monitör 4ms’lik bir yanıt süresine sahip, bu nedenle dilerseniz oyun oynamak için bile kullanabilirsiniz. Ayrıca, mavi ışık ve titreşmenin azaltılması için BenQ’nun Eye-Care teknolojisine de sahip, böylece uzun süreli kullanımlarda  daha rahat kullanılabiliyor.

Fiyat etiketi biraz fazla geldiyse veya çözünürlüğün fazla olduğunu düşünüyorsanız, aynı özelliklere sahip ve başka özelliklerin de bulunduğu daha ucuz bir QHD (2,560 x 1,440) sürümü var.

LG 27UD88-W 27-inç 4K IPS

Fiyatı: $727

27UD88-W, pek çok özellik ve komple bir stil arayanlar için uygun fiyatlı bir seçenektir. 27 inçlik bir boyutta 4K çözünürlüğü, piksellerin yoğunluğu ve renklerin zenginliği anlamına gelir.

Şık ve ergonomik tasarımı sayesinde mükemmel görünüyor. Ayağı çekici bir eğriliğe sahip ve IPS panelini çevreleyen çerçeve yok gibi. Bu ekran odaya tam bir uyum sağlıyor ve menü kontrolleri, ortaya koyduğu görsellerin özel olarak uyarlanmasını sağlıyor.

Daha iyi seçenekler olsa da, bu 4K ekran hem şık hem de mükemmel fonksiyonlara sahip, bu boyut ve bu fiyata, monitörlerde bu kombinasyonu bulmak biraz zor.

LG 27MD5KA‑B Ultrafine 5K

Fiyatı: 6,499 TL

Bu listedeki pahalı ekranlardan olsa da, dezavantajları olmadığı için LG 27MD5KA-B’den bahsetmeden geçmek zor. Çalışırken gerçekten çarpıcı görünüyor. Ayrıca, bu listede yer alan ve özellikle MacBook Pro’lar için Apple ile birlikte oluşturulmuş tek monitördür. Bu nedenle bilgisayarınıza kolayca bağlayabilirsiniz.

5,120 x 2.880’lik şaşırtıcı bir çözünürlükle bu monitör, 4K ekranların piksel yoğunluğu açısından eksik görünmemesini sağlıyor – özellikle de bunlar 27 inçlik bir alana sıkıştırıldıklarından.

MacOS, monitörü ikinci bir ekran olarak otomatik olarak algılayacak ve yapılandıracaktır. Bağlantınız kesilirse tekrar bağlayın, tüm pencereleriniz ve uygulamalarınız daha önce bulundukları yere geri dönecektir.

Tasarım bu listedeki diğer LG monitör kadar çekici değil, ancak bu ekran hala bakmak için oldukça görkemli. Kullanmak muhteşem, ama pahalı.

HP Envy 27-inç 4K IPS

Fiyatı: $440

Bütçeye uygun 4K, birkaç yıl önce bile akla gelebilecek bir şey değildi. Yine de HP’nin Envy 27 inç modeli, kaliteden ödün vermeyen bir ürün sunuyor. Genel olarak $500’lık fiyatlarla ve bazen $400’a satılabilen bu monitör, MacBook Pro’nuza bağlamak için gerekli USB-C bağlantısı ile geliyor. Görsellerinizi 4K piksellerle 27 inç’e sığdırıyor.

Ekranın yırtılmasını önlemek için sRGB renk spektrumunun yüzde 99’una ve AMD Freesync desteğine sahip. Ekranın üst kısmında, ekran kapatıldığında neredeyse kenarı görünmeyecek şekilde çerçevenin kenarları azaltılmış ve karartılmış.

Envy 27’deki yanıt süresi en zayıf yan, 14ms. Bu, bir oyun için çok iyi değil, ancak MacBook Pro’da çalışıyorsanız (ve çalışmak için 4K ekran satın almak istiyorsanız), muhtemelen aklınızda bu yoktur.

Acer H277HU 27-inç QHD

Fiyatı: $408

4K ekranlar, bugün geçmişte olduğundan daha uygun olduğu için, bir tanesine çok fazla para ödemeniz gerekmez. Acer H277HU, 2.560 x 1,440 QHD çözünürlüğü ile harika görünen 27 inçlik bir panel. Sadece 4 ms’lik bir tepki süresine sahip olan bu ürün, IPS paneli ile şaşırtıcı bir şekilde göze çarpıyor ve ince çerçevesi, evinize veya ofisinize herhangi bir açıdan çekici bir yan katar.

Fiyatı, bu listedeki bazı ürünlere göre ekonomik olsa da, size fazla geldiyse veya 27 inçlik model kadar büyük bir şeye ihtiyacınız yoksa, bunun aynı zamanda 25 inçlik bir sürümü de var.


Bu yazı, Macline dergisinin Eylül ayı sayısından alınmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here