Ana sayfa Donanım MacBook Air

MacBook Air

0

12 saat kullanım süresiyle yeni MacBook Air
 

Ultrabook kavramının atası olarak bilinen MacBook Air, yeni modeli ile alanında liderliğine devam ediyor. Macbook Air tasarım olarak herhangi bir değişikliğe sahip değil, fakat yeni MacBook Air”in içerisinde oldukça önemli yeniliğe gidilmiş. Yeni Intel Haswell serisi işlemcisi MacBook Air”e daha düşük güç tüketimi ile daha fazla işlem yapabiliyor. MacBook Air her zamanki kusursuz zarifliği ve inceliği ile rakipsiz ama ekran performansı olarak kullanıcılarından pek olumlu yorum almadığını hatırlatalım.
 

 
Steve Jobs, MacBook Air”in ilk tanıtımında oldukça etkileyici bir sunum yaparak, yeni ürettikleri MacBook Air”i ince bir zarfın içerisinden çıkarak herkesi büyülemişti. Yekpare alüminyum kasası ve büyüleci tasarımı ile MacBook Air kasası aynı kalsa da özellikleri ve performansında sürekli artış gösterdi.

 

Taşınabilir bilgisayar kullanıcılarının en çok rahatsız oldukları şey sanırım kablo yolu ile prize bağlı kalmaktır. MacBook Air”in ise en başarılı olduğu konulardan biriside pil ömrü. Yeni MacBook Air bizlere video izlemede 12:01 saat pil ömrü sunuyor.Cihazın 7.150 mAh pil kapasitesinde olduğunu hemen hatırlatalım.Daha önceki MacBook Air modelinin batarya kapasitesi ise 6.700 mAh. Yeni MacBook Air Ofis kullanımda 12:10 kullanım süresi sunuyor. Bu süre şimdiye kadar Ultrabook”lar için ulaşılmış en uzun kullanım süresi. Birçok tablet bile 8 ile 10 saat arası kullanım süresi sunarken, MacBook Air”in 12 saatlik kullanım süresi son derece etkileyici.
 

 
Intel”in yeni Haswell serisi işlemcisi ile daha cimri güç tüketimi yaparken, MacBook Air ile daha yüksek performans sağlıyor. MacBook Air”da çift çekirdekli 1.30 GHz hızında çalışan Intel Core i5-4250U işlemcisi yer alıyor. 4 GB DDR3 RAM”e sahip cihazdan 128 GB SSD disk ünitesi bulunuyor.

Cihazın 11.6″ ve 13.3″ inç olmak üzere iki ayrı modeli bulunuyor. 128 GB ve 256 GB iki disk seçeneği mevcut. üzerinde iki adet USB 3.0 ile saniye 5Gbps”ye kadar data transferi sağlıyor. Yeni nesil Thunderbolt portunun yer aldığı MacBook Air Thunderboltteknolojisi ile 10Gbps lik veri aktarımını sağlıyor. 4 GB RAM”in standart olarak sunulduğu MacBook Air”a 4 GB RAM eklemesi yapılarak 8 GB”lık RAM”e çıkarmak mümkün.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here