Ana sayfa İnternet Mac Uygulamaları

Mac Uygulamaları

0
Deja Vu
Propagandaprod.com
Deja Vu, Mac”inizin System Preferences menüsüne yerleşerek istediğin herhangi bir anda istediğiniz herhangi bir aygıta, ki bu aygıt direk olarak Mac”inize takılmış bir harici depolama ünitesi veya Mac”inizin o anda bağlı bulunduğu bir yerel ağ olabilir, sistem yedeklemesi yapılabilmesini sağlayan bir uygulama. Evet, hatırlattığı üzere uygulama Mac OS X”in içerisinde standart olarak yer alan Time Machine uygulamasına benziyor ancak, Deja Vu”yü, Time Machine”in biraz daha gelişmiş ve kullanıcıya çok daha fazla opsiyon sunan bir hali olarak düşünmek gerek.
 
Deja Vu

Bu ekstra opsiyonlar arasında, yedekleme yapılacak aygıtın sistem düzeltmelerinin yapılmasından, yedeklenen dosyaların dosyalama sistemi senkronizasyonlarının ayarlanabilmesine kadar birçok şey var. öte yandan uygulamanın belki de tek kötü yanı, kullanıcı hesabı kapalıyken yedekleme işlemine devam edememesi.

 

 

DwellClick
Dwellclik.com
DwellClick uygulaması, Mac”iniz içerisinde mouse”unuzla hiçbir tıklama yapmadan gezinmesini sağlıyor. örneğin herhangi bir yerdeki bir uygulama ikonu üzerine fare imlecinizi bir süre sabit tuttuğunuzda DwellClick o ikona ait uygulamayı otomatikman açıyor.
 
Dwellclik
Uygulama içerisinde yer alan “Adım Adım” köşesini takip ederek uygulamaya bunun gibi birkaç özellik daha öğretilebilir. Kısacası fare imlecinin kabiliyetlerini artırmak ve ona gerektiği yerlerde farklı özellikler de eklemek DwellClick uygulaması ile mümkün. DwellClick, fareden ziyade Mac”ini TrackPad ile kullanan kullanıcılar için ilgi çekici ve pratik yeni kullanım özellikleri kazandırabilir.

 

The Incredible Machine
Oyun dünyasının efsanevi isimlerinden The Incredible Machines artık iPad”te! Fizik motoru tabanlı yapısıyla The Incredible Machine, E3 2011″in de yıldız uygulamaları arasında yer almıştı.
 
The Incredible Machine
Gelişmiş fizik motoru, basit grafik motoru sayesinde hızlı, keyifli ve gerçekçi bir oynanışa sahip olan The Incredible Machine, bir şeyler kurup yapmayı ve yıkmayı seven insanların göz bebeği konumunda bulunuyor. Borular, tuğlalar, ipler, roketler, lazerler ve daha fazlası The Incredible Machine ile emrimize amade. Basit bir ara yüzü ve oynanabilirliği var. Hızlı ve keyifli bir oynanış sunuyor. The Incredible Machine, iPad”inizin yıldızı olmaya aday bir uygulama.

 

National Park Maps HD
National Geographic”ten iPad”e özel keyifli ve işlevsel bir uygulama daha. iPad platformuna çıkardığı işlevsel uygulamalarıyla adından söz ettiren National Geographic, bu sefer milli parkları ayağımıza kadar getiriyor. National Park Maps HD adıyla sunulan uygulama, ilk aşamada sadece Amerika Birleşik Devletleri”ndeki parkları gösteriyor fakat zamanla veri tabanını da zenginleştirecek. Milli parkları haritalar halinde göstermekle kalmıyor, buralardaki trekking rotalarını, piknik alanlarını, kamp alanlarını, yolları, konaklama olanaklarını da gösteriyor.
 
National Park Maps HD
Ayrıca ulaşmak istediğiniz bölgeye olan uzaklığınızı, tercih edebileceğiniz yolları da bizlere gösteren uygulama, uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor.
Fiyatı: 4.99$
 

 

Navy Seal Physical Fitness
Bu kolay kullanımlı uygulama, fiziksel sağlık için kapsamlı bir rehber. Temel egzersizler, yüzme, fitness, kas egzersizleri, egzersiz önerileri, ağırlık kaldırma teknikleri gibi fiziksel alıştırma ilkelerini, ve diğer bilgileri ele alan bir uygulama. Daha iyi bir egzersiz ve motivasyon için şemalar da mevcut.
$1.99
 
TidyTop
Tidytopapp.com
Birçok kullanıcının kolayına geldiği için, birçoklarının da alışkanlığı gereği Mac kullanırken birçok dosyayı masa üzerine kaydedilmesi sık görülen bir durum. Ancak masa üzerinizde çok fazla ikonun olması Mac”inizin çalışma hızını yavaşlatabilir. TidyTop, masa üstünüzü temiz ve böylece Mac”inizi daha hızlı tutabilmenize yardımcı olacak bir uygulama. Uygulama bir arşiv dosyası oluşturarak gerekli anlarda masa üstünüzde kullanılmayan uygulamaların ikonlarını ve diğer tüm dosyaları o arşiv içine atıyor. Böylelikle daha temiz bir masa üstü ve tabi ki daha derli toplu ve hızlı bir Mac”e kavuşuyorsunuz. özellikle düzen ve tertibi, çalışma disiplinlerinin merkezine yerleştiren Mac kullanıcıları için gayet verimli bir uygulama olduğu kesin.
 
TidyTop

 

Task Til Dawn
Oliver-matuschin.de
Task Til Dawn, Mac”inizdeki istediğiniz uygulamaların istediğiniz saatte çalışmasını sağlayan ve buna göre bir takvim ve zaman dilimi ile Mac”inizi yöneten bir uygulama. Task Til Dawn ile günlük rutinleri Mac”inizin otomatik olarak yapacağı şekilde programlayabileceğiniz gibi, daha kompleks ve aylık veya yıllık hareketleri de kaydedebilirsiniz. Unutkanlığa da kesin bir çözüm olabilir. üstelik çok düşük bir sistem gereksinimi ile sürekli Dock”unuzda açık kalabilecek Task Til Dawn uygulaması, açık kaldığı müddetçe takvimden sapmayacaktır.

 

Task Til Dawn

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here