Ana sayfa Donanım Mac uygulamalar

Mac uygulamalar

0
Fast Food Kalori Hesaplayıcı

Belki de son 20 yılın en çok konuşulan kavramı olan globalizasyonun bir tezahürü de bilhassa büyük şehirlerde yaşayan insanların beslenme alışkanlıklarını vurdu. Sağlığa zararlı oldukları her otorite tarafından Kabul edilen fast food yiyecekler, zaman kısıtlamasının olduğu hemen her durumda tercih sebebi oldu. iPhone”daki “Fast Food Calorie Counter” uygulaması bu çılgınlığın önüne geçemese de, en azından sizi o an yediğiniz fast food konusunda bilgilendirerek, uyarıyor. Bünyesindeki 50 ayrı fast food lokantasında bulunan yiyecekler hakkında ayrıntılı bilgileri alabileceğiniz uygulama, ne yediğini bilmek isteyen tüm kullanıcılara açık. Fit kalın!
 

grooveshark
 
Grooveshark

iPhone ve iPad”deki köpekbalığı
Son yıllarda popülaritesi gittikçe artan web tabanlı canlı müzik dinleme portalı Grooveshark (http://listen.grooveshark.com/) artık muadilleri Pandora ve LastFM gibi Apple App Store”dan iPad ve iPhone”lara indirilebiliyor. ücretsiz kullanımın haricinde $3 gibi cüzi bir fiyatla VIP üyelik avantajı da bulunan uygulama sayesinde, müzik arşiviniz hiç olmadığı kadar genişliyor.

 

Hipstamatic

Instagram”ın kökleri
Nostaljiyi sadece “eskimiş olanı özlemlemek”ten ibaret sanmamak gerekiyor. Retro estetik, modadan fütürizme kadar uzanan oldukça geniş bir yelpazede kendisine meraklı bulan bir bakış açısı. Görsel sanatlar ve iletişim tasarımında da bu açı pahada ağır bir yer tutuyor. Birçok alanda olduğu gibi modern ile eskinin kesişmesinde de teknoloji yardımımıza koşuyor. Dijital fotoğraf makinlererinin yaygınlaşması ile birlikte çoğalan ihtiyacı bugüne kadar Mac veya Pc ortamındaki profesyonel grafik işleme yazılımları doldurmaktaydı. Ama son yıllardaki vintage modası ile beraber görseller, bilhassa da fotoğrafları retro hale getirmek oldukça estetik bir halde. Hipstamatic uygulaması ile dijital ortamlarınızdaki fotoğraflarınızı retro bir hale getirmek eskisinden çok daha kolay ve hızlı. Her türlü kaynaktan alınan dijital fotoğraflar üzerinde eskitilmiş bir stil yaratmak ve ortaya çıkanları Flickr, Deviantart gibi internet sitelerinde paylaşıma açmak artık tek bir tuşla dahi mümkün. Dahası, Hipstamatic GPS üzerinden aldığı bilgilerle fotoğrafınızı paylaşmadan evvel lokasyon bilgilerini de fotoğrafa ekleme yetisine sahip. Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin retro estetik, değerini korumaya devam ediyor.
http://www.hipstamatic.com/
 

hipstamatic
 
TweetDeck

Twitter, son yılların vazgeçilmez web fenomenlerinden biri. Dünya üzerinde milyonlarca takipçisi ve yazarı olan site, tek seferdeki paylaşıma bir karakter sınırlaması getirerek işi minimalize ederek pratikleştirme formülünü oldukça başarıyla gerçekleştirdi. Mac kullanıcıları için geliştirilen TweetDeck uygulaması ile, Twitter”da yayınlanan “tweet”lerinizi dilerseniz iPhone, dilerseniz de iPad üzerinden yazabilir, takibe aldığınız kişileri ve sitenin tüm diğer nimetlerini oldukça başarılı bir tasarımla yine iPhone ve iPad üzerinden deneyimleyebilirsiniz. Tweeter”ı vazgeçilmez görenlere, onu heryere taşıma özgürlüğü, şık bir şekilde sunuluyor.

 

İlk Yardım!

Yararlı tüm pratik bilgiler günlük hayatın koşuşturması içerisinde yer yer zihinden uçup gidebiliyor. Hayati değere sahip olan bazı bilgilerin zihnin hep bir köşesinde taze tutulması, o bilgileri kullanma ihtiyacı olmadığı zamanlarda o kadar da kolay bir iş değil. Bu yüzden hayati öneme sahip ilk yardım bilgilerinin de her an ulaşabileceğiniz ve had safhada çabuk ve anlaşılır bir şekilde görebileceğiniz bir kaynak her zaman için çok değerli. Bu ihtiyaca yönelik olarak tasarlanan “First Aid White Cross” adlı ilk yardım uygulaması, sadece acil bir durumda ilk etapta yapılması gereken müdahaleleri illüstrasyonlar eşliğinde göstermekle kalmıyor, lokasyon bilgilerinizi de en yakın hastane veya acil durum merkezine otomatikman iletebiliyor. İlk yardımı elden bırakmayın.
 

korg electribe
 
Korg Electribe

Korg Electribe, sanal analog beatbox” tur. Ses oluşturma, kolay, eğlenceli ve sezgisel bir şekilde oluşuyor. Klasik analog synthesizer gibi.

Sadece bir parça veya ses dosyası seçiyorsunuz ve 16 adımda sekanslara dokunuyorsunuz sonrasında meydana getirdiğiniz müziğin keyfini çıkarıyorsunuz. Oluşturduğunuz ses dosyaları 16-bit/44.1 kHz stereo WAV format özelliğinde oluyor.

Efektler, tempo boyutları üst düzeyde olan aynı zamanda kolay ve son derece kapsamlı bir donanıma sahip olan popüler Apple iPad 2 uygulaması Korg Electribe sayesinde sizde seslerle dans etmeye başlayabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here