Ana sayfa Yazılım Mac OS X tüm PC’lere yüklenebilecek

Mac OS X tüm PC’lere yüklenebilecek

0

Teknolojide deprem etkisi!
 

Apple, sürpriz bir açıklamayla Mac OS X”in PC sürümünün hazır olduğunu ve Haziran ayı itibarıyla satışa sunulacağını duyurdu. Açıklamanın ayrıntılarında, öncelikle Mac App Store”un PC için indirilebilir duruma geleceği ve ardından PC kullanıcılarının Mac App Store üzerinden, 199 dolar karşılığında OS X Mountain Lion”u PC”lerine imaj dosyası olarak indirebileceği belirtildi.
 

Peki Mac OS X işletim sistemi, Windows işletim sistemli bilgisayarlara nasıl yüklenebilecek? Bunun yanıtı çok basit. PC kullanıcıları, OS X Mountion Lion”ı USB bellek ya da DVD üzerine yazarak PC”lerine sorunsuzca yükleyebilecek. Mac App Store”un yüklenebilmesi için Windows 7 Home Basic ya da daha yeni bir Windows sürümünün PC”de kurulu olması gerekiyor. OS X Mountain Lion”ın PC sürümünün Mac sürümünden hiçbir eksiği olmayacağı, tüm özelliklerin ve işlevlerin aynen kullanabileceği bilgisi de şirket tarafından paylaşıldı.
 

Minimum sistem gereksinimleri ve sürücü desteği hakkında da Apple tarafından bilgilendirme yapılmış durumda. İlk etapta Intel”in Westmere mimarisi ve sonrası Intel Core i7, i5 ve i3 işlemcileri desteklenirken, AMD tarafında 2010 yılı sonrası piyasaya sürülen Phenom 2 ve Athlon 2 işlemcileri işlemcileri destekleniyor. Ayrıca Apple”ın hali hazırda satışta olan Magic Mouse ve harici Magic TrackPad”i PC pazarına da süreceği konuşuluyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here