Ana sayfa Haber Mac OS X El Capitan”dan ekran görüntüleri

Mac OS X El Capitan”dan ekran görüntüleri

0

 

Apple, WWDC 2015 fuarında yeni Mac işletim sistemi olan El Capitan’ı duyurdu. Halihazır olan sistem, geliştiriciler tarafından hazır hale getirilerek çok yakında cihazlara indirilebilecek. Arayüz  tasarımına bakıldığında, Apple, Mac OS X için iPad’in arayüzünden ilham alarak kullanım sırasında mobil bir sistem kullanım deneyimi yaşatacak gibi görünüyor. Genel haliyle Safari, cihaz içi içerik arayışları, dil özellikleri ve Adobe gibi yayıncılık programlarındaki yeteneklerine vurgular yapıldı ve çok yakında, yani eylül ayı itibariyle yeni özellikleri duyurulacak.

OS X 10.11 olarak tam isimiyle kullanılacak olan El Capitan, videolarda biraz Windows 10 Technical Preview arayüzlerini hatırlattı, andırdı.Mac üzerindeki ve Mac‘lerin çalıştıracağı yazılımlara uzaktan kontrol ve erişim yetenekleri de OS X‘in yeni versiyonu El Capitan’da mevcut.

Editörün notu: Görseller şimdilik Apple’ın resmi olarak yayımladığı görseller. Sürüm Apple geliştiricisi olan kaynağımıza geldiğinde daha özgün bir fotoğraf galerisi hazırlayacağız.

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here