Ana sayfa Haber Mac OS X 10.11 El Capitan”daki 4K özelliği tüm iMac”lerin çözünürlüğünü artıracak

Mac OS X 10.11 El Capitan”daki 4K özelliği tüm iMac”lerin çözünürlüğünü artıracak

0

Geçtiğimiz haftaiçi, Mac OS X El Capitan‘ın bir yazılım özelliği daha ortaya çıkmıştı. Mac OS X El Capitan’daki bu özellik, yeni nesil 4K iMac’i işaretliyordu ve mevcut 4K çözünürlüklerden daha ileri seviyeli bir 4K, bu modelde işaret ediliyor. Firmanın duyuracağı düşünülen  yeni iMac’te, 3840×2160‘a nazaran 4096×2160 çözünürlük raporlanıyor, ki; şu ana kadar hiçbir Apple modelinde bu çözünürlük yok. 

Yeni 4K iMac konuşuluyorken, Mac OS X El Capitan‘daki 4K yazılım, mevcut durumdaki iMac’ler için bir yazılım desteği olarak da gelecek. Bu haberlere göre, 4K iMac için daha vakit var, fakat Mac OS X El Capitan, güncel iMac modellerini bir gecede 4K çözünürlük sahibi yapacak. Bununla birlikte Apple iMac’lerde bulunan Adobe ve Autodesk gibi yazılımlar da bu 4K’ya yönelik güncellemeler alabilir, fakat bunun için El Capitan‘ın tam sürümü bekleniyor. 

Daha önceki haberlerde El Capitan’ın 4K‘yı desteklediği söylense de, El Capitan‘da bir konvert teknolojisi olduğu ve 4K olarak standartlaştığı da ortaya çıkmaya başladı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here