Ana sayfa Haber Mac OS X 10.10.4 beta raporu

Mac OS X 10.10.4 beta raporu

0

Apple dün itibariyle Mac OS X 10.10.4‘ün beta versiyonunu geliştiricilere sundu. İlk açık beta versiyon olmasıyla birlikte Apple’ın yeni beta vizyonu ve politikasının ilk ürünü OS X 10.10.4 aynı zamanda. Bunun yanısıra daha farklı olarak genelde 2 hafta, 2 buçuk hafta üzerinden geliştirilen Apple işletim sistemlerinin betaları bu sefer Mac OS X 10.10.3 ile birlikte bir buçuk haftaya düşürüldü. Yeni sürüm, build 14e11f olarak göründü, Mac Developer Center‘dan veya App Store’dan edinebilir yeni beta sürümünüz. Geliştiriciler el atmasıyla birlikte OS X 10.10.4‘e, buglar ve yeni özelliklerle ilgili de fikirimiz olmaya başladı. Geliştiricilere göre Mac OS X 10.10.4′te henüz belirgin yeni özellikler yok ancak güvenlik açıklarının yanısıra emoji özellikleri, OS X 10.3′te karşımıza çıkan fotoğrafçılık uygulamalarıyla ilgili gelişmeler var. Şimdiki versiyonda ortaya çıkan fotoğrafçılık uygulaması, Apple tarafından beta olarak verilmiş ve OS X 10.10.4 ile birlikte tam sürüme geçti.

Yeni özellik eklenecek olan Mac uygulamalarından biri de Safari browser. Safari için yeni pencere küçültme görünümleri, çoklu pencerede çalışanlar için yeni özellikler getirilmesiyle birlikte bazı kullanıcıların karşılaştığı sayfa yenileme bugları da bu sürümle birlikte temizlenecek.

Ek olarak, Apple güvenlik firmalarının hazırladığı güvenlik açığı sorunsalına da artık değinecek. Kaspersky da geçtiğimiz aylarda detaylı Mac OS X raporu hazırlamış ve bu bağlamda yeni güvenlik özellikleri ve yamaları da eklenecek sürüme.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here