Ana sayfa Haber Mac in Smart

Mac in Smart

0

Mac sevgisi arabaya taşınıyor

Smart otomobilini modifiye ederek, Apple temalı giydirmelerle başlayan Bahaeddin Nakiboğlu, daha sonra Smart”a bir Mac mini bağlatmış. öncelikle iPod ikonları, Apple logoları, Mac OS Dock şekli, Turkmac logosu gibi logolarla modifiye edilen Smart, sonunda içinde bir Mac mini barındırarak en son Apple görüntüsüne ve teknolojisine ulaşmış. Ayrıca Smart”ın ön konsolunda ışıklı bir Apple logosu bulunuyor.

Bahaeddin Nakiboğlu; bu fikrin ortaya çıkışını “Küçüklüğümden beri kullandığım alet, araç ve gereçleri; acaba daha nasıl farklı tarzda yararlanabilirim düşüncesiyle onlarla farklı varyantlar yapmağa çalışmışımdır. İşte arabama uygulamayı planladığım Mac in Smart projesi de bu düşünceler ışığında ortaya çıktı” diyerek açıklıyor.
 

 

 

Aracın iç kısmına gelince; ses sistemi olarak MB Quart ve Rockford Fostage kullanılmış. Arabanın dış görünüşü kadar iç görünüşü de Apple ürünleriyle donatılmış. Ayrıca Smart”a bağlanan Intel işlemcili Mac mini, doğrudan sistemiyle çalışabiliyor ve 10.2 inç”lik bir TouchScreen ekrana bağlı. Araç hareket halindeyken müzik sistemini kolayca kullanmak için ise Griffin Powermate ve Apple Remote kullanılmış. Bu sayede iTunes”u uzaktan kumanda etmek mümkün hale gelmiş. Mac sayesinde kablosuz üzerinden internete bağlanabilen Smart”ın bilgisayar ve internet özelliğini kullanmak için ise Bluetooth Mini Freedom Keyboard kullanılmış.

Hiç sorun çıkmamış mı? Elbette çıkmış! Bahaeddin Nakiboğlu, bu süreci şöyle anlatıyor; “Her şey güzel giderken bir sorunla karşılaştım. Müzik sisteminin yüksek ses seviyesinden dolayı araç hareket halindeyken telefonum çaldığında duyulmuyordu. Cep telefonumun AdressBook”undan arayan kişinin fotoğrafını ve ismini gösterebilecek bir program araştırdım ve BluePhoneElite programıyla da bu sorunu çözmüş oldum. Aracıma misafir olarak binenlerin dijital fotoğraf makinalarındaki veya cep telefonlarındaki dosyaları kolay bir şekilde Mac mini”ye transfer etmek için Multimedia Card okuyucu bağlattım. Televizyon izleyebilmek için de TV Miglia Micro”yu tercih ettim.

Sonunda hem dışarıdan hem de içeriden bakıldığında farklı bir arabaya sahip oldum. çok memnunum, onu kullanmak artık daha zevkli, daha konforlu”
www.macinsmart.com

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here