Ana sayfa Yazılım Mac daha mı güvenli? Hayır!”

Mac daha mı güvenli? Hayır!”

0

Hackerdan açıklama: “Mac kullanıcıları güvenlik konusuna cahil”
 

ünlü hacker Marc Maiffret, Mac kullanıcılarının  bilgisayarlarının  daha güvenli olduğuna yönelik övünmelerine, dalga geçerek yanıt verdi.

Apple hayranlarının  güvenlik  konusunda çok cahil olduğunu, markanın da güvenliğe önem vermediğini söyledi. Hack yarışmalarında Mac’leri kırmanın , güvenlik açığı keşfetmenin çok kolay olduğunu belirten Marc, Mac’in önemsenmediği için açıklarıyla çok fazla ortaya çıkmadığını belirtti.
 

Apple’ın ürünlerini Windows’tan daha güvenli olarak pazarlamasını, kullanıcıların virüslerden korkusu olmadığını belirtmesini çok yanlış bulan Marc “Mac’in kullanıcı kitlesi Windows kadar geniş olmadığı için” saldırı sayısının kıyaslandığında düşük kaldığını söyledi.

Microsoft ‘un güvenlik konusunda iyi çalıştığını ve Windows’un çok daha güvenli bir işletim sistemi olduğu belirten Marc, Windows’un çok önemli güvenlik  açıklarını  ortaya çıkartan bir isim.

Marc “Microsoft’un kod denetiminde  Apple’dan daha iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. Apple’daki güvenlik açıklarının sadece yüzeyini  görüyoruz  çünkü kimse Mac’leri ya da bu açıkları umursamıyor. Apple’ın kendisinde ya da geliştirme sürecinde özel bir şey yok. dedi.

Apple ürünlerinin tek artısı ise…
>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Bu konuyu forumda tartışmak için tıklayın
 

 

 

Apple’ın güvenlikte tek artısı Unix temelli bir işletim sistemi kullanmaları ve kendileri için zaten hazırlanmış bazı özelliklerden yararlanmaları oluyor.” dedi.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here