Ana sayfa Yazılım Mac App Store’da ücretsiz fotoğrafçılık uygulamaları

Mac App Store’da ücretsiz fotoğrafçılık uygulamaları

0

İlginizi çekebilecek Mac App Store uygulamaları burada… Bu yazımızda fotoğrafçılık uygulamalarını konu ediniyoruz.
 

Mac App Store, kuşkusuz Mac kullanımının en önemli öğelerinden. Bu uygulama mağazasının sundukları ise her geçen gün bizleri daha fazla şaşırtmayı başarıyor. Birçok kategoride binlerce uygulamanın Mac kullanım aşamalarına eklemdirilebildiği Mac App Store”un fotoğrafa dair uygulamalarından üçünü mercek altına alıyoruz.
 

 
Photo Effects Lite

400″den fazla fotoğraf efekti ile fotoğraflarınızı farklılaştırabileceğiniz bir uygulama. üstelik bu kapsamı çok geniş uygulama ücretsiz. Kullanımı ise çok kolay; fotoğrafları sürükleyip uygulamanın içine bırakıyorsunuz, efektlerden dilediğinizi seçip fotoğrafınız üzerinde hızla uygulanışını izliyorsunuz. En nihayetinde de seçtiğiniz efektlerle yaratıcılığınızın sınırlarını zorlamanın keyfine varıyorsunuz. Yalnızca 22.8MB büyüklüğündeki uygulama pratikliğiyle göz dolduruyor.

Geliştirici: Digital Thought Software
Uyumluluk: OS X 10.6.6 veya üstü
Gereksinimler: 64-bit işlemci, Intel
Dil: İngilizce
Notu : 4.5

 

isisShare Fashion Effects

Mac App Store”da fotoğraf uygulamaları dendiği zaman akla ilk gelen uygulamalardan biri isisShare Fashion Effects. Yedi popüler görüntü efekti ile fotoğraflar üzerinde kolaylıkla makro değişiklikler yapılabiliyor. Kullanım çok kolay ve görsel sonuçlar ilginç. Gri, gölgeli gri, vurgu ve kontrast bir arada, orta ton aralığı, bulanıklık efekti, dinamik aralığı gibi değişik efektler uygulamadaki efektler arasında dikkat çekiyor. Fotoğrafları değiştirdikten sonra özgün durumuna da geri getirebiliyorsunuz. Uygulamayı indirmek için bir Apple hesabı gerekiyor.

Geliştirici: Isis Imaging Corporation
Uyumluluk: Mac OS X 10.8 veya üstü
Gereksinimler: 64-bit işlemci, Intel
Dil: İngilizce
Notu: 4
 


 
Adobe Camera Raw

RAW formatta kaydedilen fotoğraflaı her açmak istediğinizde Adobe Camera Raw uygulamasında açılmasına ne dersiniz. üstelik zihnin sınırlarının ötesine yaklaşan düzenleme araçları ile birlikte. öyleyse Adobe Camera Raw tam size gore. Dünyanın en önemli yazılım geliştiricilerinden Adobe”nin uygulaması Photoshop CS6 ve sonrasında gelmesi beklenen versiyonlarda çalışıyor. Bir plug-in olarak da düşünülebilir ayrıca.
Uygulama elverişli bir kullanım sağlayan çeşitli sekmeler aracılığıyla bir dizi orijinal fotoğraf üzerinde çalışmaya olanak sağlar. Adobe Camera Raw ile temel ayarlamalar, ton eğrisi, grayscales, split, lens düzeltme, kamera kalibrasyonu, çeşitli tonlamamalar uygulamak gibi faktörleri uygulayarak fotoğraflarınızın sınılarını belirleyebilirsiniz. Uygulamanın artıları tüm RAW formatları ile uyumlu olması, gerçek zamanlı ön izleme, içerdiği kapsamlı düzenleme araçları, anlık ve özel ayarlar. Eksileri ise yalnızca Adobe Photoshop CS6 ile uyumlu olması.

Geliştirici: Adobe
Uyumluluk: OS X 10.6.6 veya üstü
Gereksinimler: 64-bit işlemci, Intel
Dil: İngilizce
Notu : 5

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here