Ana sayfa Haber LUMIX Ödülü Fotoğraf yarışması başladı!

LUMIX Ödülü Fotoğraf yarışması başladı!

0

Her yıl farklı temaları konu alan LUMIX ödülü yarışmasının 2011 – 2012 dönemi “Hayat bir sahnedir” temasıyla başladı

Panasonic”in efsanevi markası Lumix”ten son teknoloji ürünü fotoğraf makineleri, gündelik hayatta karşılaşılan sıra dışı olayları ve insanları kaydeden yaratıcı fotoğrafçıların başvurularını bekliyor.

Panasonic”in her seviyeden fotoğrafçıyı yaratıcılıklarını sergilemeye teşvik eden 2011/12 LUMIX ödülü dijital fotoğraf yarışması başladı. Yarışmanın bu yılki teması ise “Hayat bir sahnedir” olarak belirlendi. Yarışmada amatör ya da yarı profesyonel seviyede fotoğrafçılar etraflarındaki ilginç insanları, benzersiz yerleri ve olağanüstü olayları “Hayat bir sahnedir” konseptine göre fotoğraflamaya davet ediyor. En sıra dışı ve en yaratıcı eserler son teknoloji ürünü Lumix fotoğraf makineleri kazanıyor. Panasonic, ödülü kazanan fotoğrafı Avrupa çapında düzenleyeceği etkinliklerde sergiliyor.
 

Fotoğrafseverler 31 Mart 2012″e kadar her ay bir fotoğraf göndermek kaydıyla bu yarışmaya katılabiliyor. http://www.lumixaward.com/tr_TR adresine giren ziyaretçiler her ay en çok beğendikleri fotoğrafları yorumluyor. Bunlardan en çok oy alan fotoğraf, profesyonel fotoğrafçılar, film yapımcıları ve kreatif direktörlerden oluşan LUMIX ödülü jürisinin önüne geliyor. Jüride şu isimler yer alıyor: Robert Grischek, Sodja Zupanc Lotker ve Enrico Martino. Jüri, katılan eserler arasından ayın kazananlarını ve 31 Mart 2012 tarihinde duyurulacak olan Büyük ödülün sahibini belirliyor.
 

İşte ödüller:

 

 

LUMIX ödülü yarışması ödülleri:

• Büyük ödül: LUMIX ödülü yarışmasının genel toplamdaki galibi –tek dijital fotoğraf karesi kategorisi- dünyanın en küçük ve en hafif değiştirilebilir lens sistemli LUMIX G sistem fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyan Panasonic Lumix GF3″e sahip oluyor. GF3″ün yanında Lumix G X VARIO 14-42mm Power Zum Lens veriliyor. Büyük ödülün

sahibi bunların yanında “Hayat bir Sahnedir” temasını birebir yaşıyor. çünkü fotoğrafı Panasonic”in Avrupa çapında düzenlediği etkinliklerde görücüye çıkıyor.


• İkincilik ödülü:
LUMIX ödülü yarışmasının ikincisi 14.1 Megapiksel Panasonic Lumix TZ20 dijital fotoğraf makinesi kazanıyor.

için ideal bir seyahat arkadaşı olan TZ20, ultra geniş açı lens, Full HD AVCHD film kaydı ve dahili GPS gibi özelliklere sahip.


• üçüncülük ödülü:
LUMIX ödülü yarışmasının üçüncüsünü darbeye, suya ve toza karşı dayanıklı sağlam bir Panasonic Lumix FT3 bekliyor.


 
FT3″ün diğer özellikleri arasında dahili GPS ve Full HD AVCHD film kaydı yer alıyor.
• Ayın Kazananı: Her ay belirlenecek olan ayın kazananı gönderdiği eserin pleksiglas baskısını kazanıyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here