Ana sayfa Haber Lumia 1020 efsanesi dönüyor: Huawei P20 Pro modelinden 40 MP”lik kamera

Lumia 1020 efsanesi dönüyor: Huawei P20 Pro modelinden 40 MP”lik kamera

0

Nokia’nın kamera ağırlıklı Lumia 1020 modelinin özlemini çekenlerin imdadına yetişecek yeni bir model çıkıyor yakında. WinFuture adlı teknoloji sitesinin haberine göre, Huawei’nin yeni çıkacak olan P20 Pro modelinin arka yüzünde yer alan üç kamerasından biri 40 megapiksel, diğeri 8 megapiksel, bir diğeri ise 20 megapiksel çözünürlüğe sahip. 8 MP’lik kamera telefoto çekim yaparken, 20 MP’lik kameranın siyah-beyaz çekim yapıyor. Bu denli yüksek çözünürlükte bir kameranın, aşırı ayrıntılı çekimler yapmanın yanında ne gibi bir işe yarayacağı tam olarak belli değil. Bununla birlikte, Lumia 1020 vaktiyle 41 MP’lik kamerasıyla detaylardan fazla fire vermeden yakınlaştırılmış fotoğraf ve video çekimi yapabiliyordu. 

Telefoto lensi ile 3X optik büyütme yapabilen Pro modelinin 960 fps’de yavaş çekim yapabileceği düşünülüyor. Fakat bu çekimin Galaxy S9’da olduğu gibi kısa süreli yavaş çekimler mi, yoksa Xperia XZ2’deki kesintisiz mi olacağı henüz net değil. ön yüzde ise fazladan detaylı selfie çekmeyi sevenler için 24 megapiksel’lik bir kamera yer alıyor. 

Huawei Pro modelini, P20 ve P20 Lite versiyonlarıyla birlikte 27 Mart’ta açıklayacak. Eğer WinFuture’nin haberi doğruysa, her bir modelin birbirinden farkının ne olduğunu daha iyi görme imkanını yakalamış olduk. Mesele bütünüyle fotoğraf çekimine ne denli önem verdiğinizle ilgili olacak. Pro modeli mobil fotoğraf kurtları için uygun bir model olarak öne çıkarken, ikizleri ise arka yüzde yer alan iki kamerasıyla yetinebilecek olanlara hitap edecekler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here