Ana sayfa Haber Luc Besson”un son filmi Lucy

Luc Besson”un son filmi Lucy

0

çekimleri Sony F65 kamera ile gerçekleştirilen ve başrolünde Scarlett Johansson ve Morgan Freeman“ın oynadığı Luc Besson“un son filmi Lucy, 8 Ağustos tarihinde Türkiye”de gösterime girdi. Film, standart bir insanın, beyninin yüzde 10″unu kullanabildiği teorisinden yola çıkarak, bu oranın artması durumunda olabilecekleri gözler önüne seriyor.

Lucy“yi Sony CineAlta F65 ile çekmeyi tercih eden Luc Besson, Sony F65 ile yapılan deneme çekimlerinin, testlerde kullanılan diğer kameralara göre daha üstün bulduğunu; kendisini çeken en önemli özelliğin, renk doğruluğu ve ten renklerinin işlenmesi olduğunu ifade ediyor.

Uzun yıllardır Luc Besson ile birlikte çalışan görüntü yönetmeni Thierry Arbogast, F65“i kullanarak 4K çekim yaptıklarını anlatıyor: “Filmin hazırlık aşamasından itibaren ben hep Luc’un filmi 4K olarak çekmesi için ısrar ettim. O zamanlar ilk 4K ekranlar ve televizyonlar görünmeye başlamıştı.” Arbogastayrıca, “Birkaç özel efekt için yüksek hızlı çekim yaptık. Kaydırma sorunlarını önlemek için 100 fps’te ve 45 dereceye kadar çok hızlı enstantane hızlarında kalabalık çekimler yaptık. Bu noktada kameranın hassasiyeti bana çok yardımcı oldu. çekimlerin bir kısmını, gün ışığını yeniden yarattığımız bir stüdyoda yaptık. Güneş etkisi için 24 kW HMI aydınlatma, 250 m2’lik bir seti kaplaması için arkaplanda iki adet 18 kW HMIs aydınlatma ve tam diyafram kullandım. Daha az hassasiyete sahip bir kamerayla bunu asla başaramazdım.” diyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here