Ana sayfa Haber Loş ortamda çekim yapabilen yeni Sony Xperia XZ2 Premium duyuruldu

Loş ortamda çekim yapabilen yeni Sony Xperia XZ2 Premium duyuruldu

0

Xperia XZ2″nin Mobil Dünya Kongresi”nde tanıtılmasının üzerinden 2 aydan az bir süre geçti. Sony bu sefer de Xperia XZ2 Premium modeli ile çıktı sahneye. Sony”nin geçmişteki modellerinden ayrılan XZ2 ile genel tasarım konseptini paylaşan yeni model ekran, kamera, batarya ve diğer bazı özellikler noktasında gelişme kaydediyor. XZ2 Premium önümüzdeki yaz mevsiminin başlarında piyasaya çıkacak. Fiyat konusunda henüz bir bilgi verilmedi ama, XZ2″nin 800$ (Yurtdışı fiyatı) olacağını düşünecek olursak, 900-1.000$”lık bir fiyat etiketiyle geleceği tahmininde bulunabiliriz.

XZ2 Premium”a 5.8 inç 4K ekran koyan Sony, normal XZ2″de bulunan 5.7 inç Full HD+ (1080 x 2160) ekran üzerinde yükseltme sağlıyor. Her iki ekran da HDR videoyu destekliyor. Video seyrederken, müzik dinlerken ya da oyun oynarken XZ2″yle birlikte gelen yeni titreşim sisteminin farkına varacaksınız. Ekranda gerçekleşen olaya dair kullanıcıya bir his sağlamak üzere tasarlanan titreşim, standart modelde pek de orijinal durmuyor.

Sony”nin açıklamasına göre yeni modeldeki en önemli geliştirme, kamera tarafında gerçekleşiyor. XZ2 Premium”un arka yüzünde iki kamera bulunuyor. Sony için bir ilk olma özelliği taşıyan bu gelişme, Apple, Samsung ya da OnePlus”ta olduğu gibi telefoto/zoom lensi kullanmak yerine, görüntü çekimi 19 megapiksel renkli sensör ile 12 megapiksel tek renk sensör arasında gerçekleştiriliyor.

Dual kamera sisteminde aynı zamanda portre özelliği de bulunuyor. Bu özellikle canlı ve detaylı siyah-beyaz çekimler yapabilmek için sadece tek renkli sensörü kullanabiliyorsunuz. Fakat bu özellikler XZ2 Premium ilk çıktığında değil de, yılın üçüncü çeyreğinde gerçekleşecek olan bir yazılım güncellemesiyle kullanılır olacak. XZ2″de olduğu gibi Premium versiyonunda da 1080p çözünürlükte 960fps yavaş çekim video kaydı yapılabilecek. Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy S9 bu çekimi 720p”de yapabiliyor.

XZ2″de gerçekleşen diğer bir geliştirme ise RAM”in 6 GB”a çıkarılmış olması. Batarya kapasitesi 3.500 mAh olan cihazın ön yüzündeki kamerası da daha keskin çekimler yapabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here