Ana sayfa Haber Long Distance Calling / Bronx Pi 27 Ocak

Long Distance Calling / Bronx Pi 27 Ocak

0

Almanya’nın Post-Rock a yön veren en önemli gruplarından Long Distance Calling ilk defa Türkiye’de!

2006 yılında kurulan Long Distance Calling, tarzları post-rock veya indie / progressive rock olarak tanımlansa da kalıplarından son derece uzak durmaya çalışan bir grup. Parça bazında hareket ettiğini söyleyen grubun dinleyicilere sunduğu müzikal çeşitlilik de yaklaşımlarının bir ödülü.

Yakın zamana kadar boy gösterdikleri Rock am Ring, Roadburn, Area 4, Summerbreeze gibi önemli festivallerdeki performanslarıyla da göz dolduran grup; eski Anthrax vokalisti John Bush, The Haunted’den Peter Dolving ve Katatonia’dan Jonas Renkse gibi isimleri konuk ettiği parçalarıyla da dinleyicilere güzel süprizler sunmakta.

Long Distance Calling
 

öN GRUP: MAUNA KEA
Dünyanın başlıca rasathanelerinden birine ev sahipliği yapan Hawaii’deki uyuyan yanardağ Mauna Kea’nın ismi, 2009 yazında Mehmet Yaranona, Mete Yafet, Koray Erkan ve Yiğit İrde için farklı bir anlam kazandı.

Kayıt ve miksi grubun kendisi tarafından, mastering’i ise Alan Douches (Alkaline Trio,This Will Destroy You,Mastodon) tarafından yapılan ve Aisha Records etiketiyle 2012’nin başında yayınlanması beklenen Scales adlı albümlerinin lansmanı öncesinde, Mauna Kea parçalarını ilk kez bu etkinlikte sahneye taşıyacak.

Tür meraklıları için, garanti vermeksizin geliyor: Mauna Kea’nın çoğunlukla enstrümantal olan müziği, post-rock, progresif rock, elektronik müzik, jazz ve muhtemelen başka türlerin yanı sıra, grubun doğum yeri olan İstanbul’un etkilerini taşıyor.

27 Ocak 2012 Cuma gecesi Easternbull Entertainment organizasyonuyla İstanbul Bronx’ta gerçekleşecek ve Long Distance Calling’in ilk Türkiye konseri olma özelliğini taşıyan gecenin biletleri şimdi BILETIX te…

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here