Ana sayfa Haber LoL Şampiyonluk Ligi Kış Finali”ni SuperMassive kazandı

LoL Şampiyonluk Ligi Kış Finali”ni SuperMassive kazandı

0

Türkiye”nin ilk profesyonel eSpor ligi League of Legends Şampiyonluk Ligi”nde Kış Mevsimi Şampiyonu belli oldu. Volkswagen Arena”da 5000 eSpor tutkununun eşliğinde gerçekleşen final mücadelesinde, Beşiktaş.Oyunhizmetleri ve SuperMassive”in çekişmeli mücadelesinde gülen taraf SuperMassive oldu.

Türkiye”de eSpor kavramının en büyük destekçisi Riot Games”in ve TeknoSA”nın katkılarıyla düzenlendiği, Türkiye’nin ilk profesyonel eSpor ligi olan League of Legends Şampiyonluk Ligi”nde, Kış Mevsimi Finali”ni kazanan, rakibini dört karşılaşma sonunda 3-1 ile geçen SuperMassive oldu. Yaklaşık 5.000 kişilik coşkulu bir izleyici kitlesinin önünde karşı karşıya gelen Beşiktaş.Oyunhizmetleri ve SuperMassive arasındaki mücadelenin sonunda ise yılın ilk League of Legends Şampiyonluk Ligi Kupası sahibini buldu.

Beş maçlık seri üzerinden oynanan finalden şampiyon olarak ayrılmayı başaran SuperMassive, 8 bölge temsilcisinin karşı karşıya geleceği Uluslararası Wild Card özel Turnuvası”nda (IWCI) ülkemiz adına mücadele etme fırsatı yakalayacak. IWCI”den zaferle ayrılan ekibin bir sonraki durağı ise 5 ana bölge şampiyonuyla karşılaşacağı, “Sezon Ortası özel Turnuvası” olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here