Ana sayfa Haber Logitech kendi Iris Scanner teknolojisini duyurabilir

Logitech kendi Iris Scanner teknolojisini duyurabilir

0

Iris okuyucular, göz okuma ve tanıma sistemleri uzun zamandır bankacılık ve finans sektöründe kullanılmasına rağmen dizüstülere ve masaüstülere henüz Windows 10’larla birlikte Hello sistemi ile birlikte yaygınlaşmaya başladı. Sistem henüz betada olmasına karşın bu teknolojiyi Windows 10 Mobile’larda da görüyoruz. Bundan önce hazır haliyle Samsung Galaxy Note 7’lerde deneyimleme şansımız oldu ancak cihazla ilgili meydana gelen olumsuzluklar nedeniyle bu teknolojiyi çok da detaylı bir şekilde anlayamadık. Bunun çerçevesinde Iris okuyucular hala bir güvenlik duvarı olarak faaliyet göstermeye devam edecek ve kullanıcı boyutunda sanırım mobil öncelikli bir teknoloji olacak.

Samsung Galaxy Note 7’lerde pek deneyimleyemedik ancak Logitech’in ayrı bir IO olarak böyle bir teknoloji geliştirdiği söyleniyor. Gerek build-in kameralar gerek harici aparatlarla Logitech, 13″ boyutlarındaki Ultrabook’lar, tabletler ve akıllı telefonlarda çalışabilecek bir sistem yakın zaman içerisinde mobil aygıtlarda göz tanıma sistemlerini geliştiriyor olmaları doğrulanmasa da, bunların geliştirilme sürecinde olduğu bilgisi var. 

Zaten piyasada harici olarak satılan Iris okuyucular, göz tanıma sistemleri hem PC hem de tabletler için bulunmasına karşın, Microsoft ve Samsung kısa bir süre önce zaten bu teknolojiyi son kullanıcı seviyesinde sunmaya başladılar, ki yeni nesil bilgisayar güvenlik sistemlerinin artık vazgeçilmezi olarak görülüyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here