Ana sayfa Donanım Logitech G560 inceleme

Logitech G560 inceleme

0

2013 yılında Logitech, G-Serisi donanımlarını yeni “Logitech G” alt markasına taşıdı ve PC oyuncuları için en üst düzey teknoloji geliştirme konusunda yeni bir atılım yaptı. O zamandan beri G ailesi, oyun deneyiminizi optimize etmek için çok sayıda mouse, klavye ve diğer çevre birimleri içerecek şekilde genişledi ve bunu yaparken şıklığa da önem verildi. Yeni Logitech G560 hoparlörler de bu felsefeyi yansıtıyor, pek çok benzersiz özelliği güçlü bir 2.1 kurulumuna yerleştiriyor. 

Logitech G560“ın kutusu beklenenden daha büyük ve ağır. Bu da, 40cm yükseliği ve 5.5 kg ağırlığı olan subwoofer sayesinde.Stereo hoparlörler daha küçük (yaklaşık 6 x 6 x 5 inç) ve her biri sadece birkaç kg ağırlığındalar. Fırçalanmış bir görünüme sahip uzun plastik muhafazalara monte edilmiş dairesel ızgaralar içeren havalı ve farklı bir tasarıma sahipler. Her bir hoparlör iki adet LED “RGB bölgesi” ile donatılmış  – biri hoparlörün ön tarafındaki, diğeri hoparlörün arkasında duvara ışık yansıtacak şekilde tasarlanan bir spot ışığı.

Sağ hoparlör, özelleştirilebilir makro kontroller için bir tane ve ses ayarı için iki tane olmak üzere üç düğmeyi içeriyor. Arkada, Bluetooth üzerinden eşzamanlı olarak iki kaynak cihazına bağlanmanızı sağlayan Bluetooth eşleştirme düğmesi, 3,5 mm jack ve güç düğmesi bulunmakta.

 

Hoparlörleri tipik mukavva kutularından çıkardıktan sonra, yapılması gereken çok iş yok. Subwoofer’ı prize takın ve hoparlörleri de ona takın. Daha sonra, subwoofer”ı ya 3.5mm Aux girişi ya da ürünle birlikte verilen USB kablosuyla (tam işlevsellik için tavsiye ediyoruz) bilgisayarınıza bağlamanız yeterlidir, eğer bilgisayarınızda yoksa, Logitech Gaming Software’i indirin (sürüm 8.98.198″e veya daha yeni sürüme ihtiyacınız olacak) ve işte oyuna başlamaya hazırsınız.

Sesten önce, G560″ın en göze çarpan özelliği olan RGB ışık dizilerini ele almalıyız. Başka bir Logitech G donanımını özelleştirmek için kullandığınız yazılımın aynısı ile, Logitech’in Lightsync teknolojisini kullanarak dört bölgeyi tek tek kontrol edebilirsiniz. Her bölgeye statik bir renk atamak isterseniz bunu yapabilirsiniz, ancak bu sadece bir başlangıç.

Logitech, G560 için açık bir yazılım geliştirme kiti (SDK) oluşturdu. Bu, geliştiricilerin, oyun içi olaylara bağlı olarak ışık efektleri eklemek için kiti kullanabileceği anlamına geliyor. örneğin, Fortnite”ı oynarken, bir fırtınada kendinizi kaybettiğinizde hoparlörler yumuşak yeşilden parlak mor renge dönüşürlerken, Battlefield 1’de sağlığınız azaldıkça turuncu renk alırlar. Desteklenen oyunların listesi şu anda kısa – diğer önemli oyunlar Counter Strike: Global Operative ve Grand Theft Auto V -, ama zamanla büyümesini bekliyoruz.

 

Logitech ayrıca G560’ı, ekranınızda dört dikdörtgen alan seçmenizi ve bu alanları dört RGB bölgesinden birine atamanızı sağlayan “ekran örnekleyici” modu ile donatmış (buna bağlı olarak seçili alanda en çok o renkler görünür). örneğin, eğer sağlık çubuğunuz sol alt köşede ise, o alanı seçebilir ve sağlığınız tükendiğinde ilgili ışık yeşilden kırmızıya (veya seçtiğiniz bir renge) dönüşebilir. Bu, bir ilk kişi oyununda bir harita üzerinde koşuyorsanız renk tonu değişimi biraz daha heyecanlı olsa da, bazı hoş özelleştirmelere izin verir.

Logitech ayrıca, yazılımda erişilebilen çok sayıda oyun için (600’den fazla) hazır aydınlatma ayarları da oluşturmuş. Işıkların oyun sesine tepki vermesini sağlamak için kullanabileceğiniz bir “ses görselleştirici” ayar da var. Bir mikrofon kullanmak yerine, hoparlörler aslında bağlı bilgisayardan herhangi bir ses sinyali çekiyor. Düşük frekanslar arka bölgeleri tetiklerken, tiz ve orta frekanslar ön bölgeleri tetikliyor. Bu mod oyun oynamaktan ziyade müzik dinlemek için daha uygun görünüyor, ancak bu harika bir özellik.

Logitech G560 Fiyatı: $200

Artıları:
• Güçlü ses
• Son derece özelleştirilebilir EQ
• DTS: X sanal surround ses
• Diğer Logitech G senkronizasyon ekipmanlarıyla entegrasyon
• Pek çok  klas aydınlatma seçeneği 

Eksileri:
– Şu anda desteklenen ışık senkronizasyonunun kısa listesi
– Yazılım karışık gelebilir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here