Ana sayfa Haber LOGITECH’E CES’TEN YEDİ ÖDÜL!

LOGITECH’E CES’TEN YEDİ ÖDÜL!

0

Logitech”in yedi ürünü mükemmel tasarım ve mühendislik özelliklerinden dolayı 2010 CES (Consumer Electronics Show) Yenilikçilik ödülü”ne layık görüldü.

Dünya’nın en saygın tüketici elektroniği fuarı olan CES’te, yer aldığı hemen hemen tüm kategorilerden ödül alan Logitech, sadece geliştirdiği yeni teknolojilerle değil tasarım harikası ürünleriyle de büyük beğeni topladı.

Bilgisayar çevrebirimleri Kategorisinde Anywhere Mouse MX, Ev Sinema Sistemi Kategorisinde Harmony 900 Uzaktan Kumanda, Ses ürünleri Kategorisinde Squeezebox Radio ile onur ödülü alan Logitech, aynı zamanda Squeezebox Touch ile Ses ürünleri Kategorisi, Ultimate Ears 700 ile Kulaklık Kategorisi, Flight System G940 ile Elektronik Gaming Kategorisi ve son olarak Wireless Guitar Controller ile de Elektronik Gaming Kategorisi”nden ödül almayı başardı.  
 

   
   
Logitech”in 2010 CES ödüllerini kazanan ürünleri:

Bilgisayar çevrebirimleri Kategorisinde Onur ödülü: Logitech Anywhere Mouse MX
Logitech® Anywhere Mouse MX, hiç bir mouse”un cam yüzeyde gitmediği bir noktaya gitti.  Logitech Darkfield Laser Tracking teknolojisi ile bu mouse”u, standard mouse”ların kapasitesini zorlayan cam ve çok parlak yüzeyler dâhil hemen her yerde kullanabilirsiniz. Logitech Anywhere Mouse MX, cam yüzeylerdeki mikroskopik parçaları ve en küçük pürüzleri algılamak için sadece yüzeyin kendisini izlemek yerine darkfield (karanlık alan) mikroskopisini kullanıyor. Logitech Anywhere Mouse MX, kompakt boyutu sayesinde her yüzeyde çalışıyor ve Logitech Anywhere Mouse MX”in konturlu şekli birçok ele doğal bir şekilde oturuyor. Başparmağınızın ulaşabileceği bir noktada konumlanan ön ve arka düğmeler, Web”de etkili bir şekilde dolaşmanıza yardımcı oluyor.
Türkiye Satış Fiyatı: 100 Dolar + KDV
 

 

 

Ev Sinema Sistemi Kategorisinde Onur ödülü: Logitech Harmony 900 Uzaktan Kumanda
Logitech Harmony 900 uzaktan kumanda, ev eğlence cihazlarınız dolap kapaklarının arkasında gizlenmiş bile olsa, TV”nizi, filmlerinizi, oyunlarınızı ve müziğinizi kontrol etmenizi sağlıyor. Tam renkli dokunmatik ekrana, sezgisel tuş düzenine ve tamamen yeniden tasarlanmış RF sistemine sahip Harmony 900, verici kaydetmeye gerek olmadan bir dolap dolusu cihazı 30 metre öteden kontrol etmeye olanak tanıyor. Logitech Harmony serisinin en yeni ürünü Harmony 900, tüm Logitech kumandaları gibi eşsiz aktivite tabanlı kontrolü sayesinde sevdiğiniz filmi ya da programı tek bir tuşa basarak izlemenizi sağlıyor. Ailenizin tüm üyeleri ekran üzerindeki “Watch TV” gibi uygun tuşları seçerek istedikleri uygulamayı kolaylıkla seçebiliyor; geri kalanını ise Harmony 900 hallediyor.

Ses ürünleri Kategorisinde Onur ödülü: Logitech Squeezebox Radio

Kompakt boyutlardaki hepsi bir arada Logitech Squeezebox Radio Wi-Fi müzik çalar ile İnternet”in gücüyle evinizin her yerinde eski tarz radyo kullanımının kolaylığına kavuşacaksınız. Sadece fişe takın, ürünü ev ağınıza bağlayın ve İnternet radyosu, kişisel müzik koleksiyonunuz ve Napster, Pandora, Rhapsody, SIRIUS ve Last.fm gibi abonelik hizmetlerine aynı anda ulaşın. Squeezebox Radio”nun renkli ekranı, albüm kapağı, şarkı, istasyon bilgisi, görseller ve daha birçok bilgiyi gösteriyor. Otomatik parlaklık ayarlama ve yerleşik alarm saati ile Logitech Squeezebox Radio, komodininizin üzerinde uygun bir kullanım sunuyor. Squeezebox Radio, alandan tasarruf sağlarkenvyerleşik hoparlörden en az bozulmayla yüksek ve net ses sunmaya devam ediyor. 
 

 

 

Ses ürünleri Kategorisinde Onur ödülü: Logitech Squeezebox Touch
Etkileyici 4.3-inç boyutundaki renkli dokunmatik ekranıyla Logitech Squeezebox Touch Wi-Fi müzik çalar, müzik dünyasını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Sadece Squeezebox Touch”ı mevcut hoparlörlerinize takın, ev ağınıza bağlayın ve müziği patlatın. Ayrıca daha iyi bir dinleme deneyimi için Squeezebox Touch çok küçük bozulmalarla zengin ses sunarak, örnekleme hızını 96 kHz,”da 24 bit”e kadar destekliyor.

Kulaklık Kategorisinde Onur ödülü: Ultimate Ears 700 Gürültü Engelleyen Kulaklık
The Killers, Seal ve The Jonas Brothers gibi dünyanın en profesyonel sanatçılarının %75″i tarafından kullanılan bir ses kalitesi sunan Ultimate Ears 700 Gürültü Engelleyen kulaklık ile müziği duyulması gerektiği gibi duyacaksınız. Ultimate Ears 700 kulaklık, diğer kulak içi kulaklıkların aksine, kompakt bir tasarımda yeniden doğru ses üretmek amacıyla her bir kulak için iki adet hi-fi kanal sunan geleneksel ayarlara sahip ikili armatür mikro tasarım kullanıyor. Ultimate Ears”ın her bir kulaklığı madeni bir paradan daha küçük boyutlara sahip. Ultimate Ears 700 kulaklık, yumuşak slikon ve Comply köpük kulak yastıkları olmak üzere iki modele sahip. Ultimate Ears kulaklığın konforlu ve tam kulağınıza uyan yapısı 26 dB”ye kadar pasif ses engelleme imkânı sunarak hassas ayarlara tamamen adapte olmanızı sağlıyor.

Elektronik Gaming Kategorisinde Onur ödülü: Logitech Flight System G940
Gerçekçi force feedback joystick, programlanabilir ikili gaz kolu ve orijinal dümen pedallarına sahip Logitech® Flight System G940, uçuş simülasyonunu gerçekçi hale getiriyor. Joystick”in ödüllü force feedback teknolojisi, hava aracınızın havadaki hareketinin yanı sıra havaya, türbülansa ve g-güçlerine karşı tepkisini de hissetmenize imkân verdiğinden aracınızı güvenle kontrol etmenizi sağlıyor. İkili gaz kolu bölme levyesini kullanarak çoklu motor hava aracını kontrol etmenizi ya da eş zamanda motorlarınızı çalıştırmanız gerektiğinde levyeleri kilitlemenizi sağlıyor. Topuk frenlerine sahip dümen pedalları, savunma manevraları, crosswind landings (yan rüzgarlı iniş) ya da helikopterleri uçurmak için gerekli olan gerçekçi dümen kontrolü sunuyor.
Türkiye Satış Fiyatı: 489 Dolar + KDV

Elektronik Gaming Kategorisinde Onur ödülü: Logitech Wireless Guitar Controller
Wii, PLAYSTATION3 ve Xbox 360 ile uyumlu Logitech® Wireless Guitar Controllers, akçaağaç gövde, gül ağacı ve metal ızgaralar gibi gerçek bir gitarda göreceğiniz yüksek kaliteli malzemelerden üretildi. Strum barın gürültü engelleyici tasarımı ve perde tuşları ses bozulmasını en aza indiriyor ve müziğe odaklanmanızı sağlıyor. Logitech Wireless Guitar Controllers aynı zamanda, Guitar Hero oyununda puan toplamanıza yardımcı olmak için perde tahtasının boyun kısmında dokunmatik bir kaydıraca da sahip.
Türkiye Satış Fiyatı: 405 Dolar + KDV
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here