Ana sayfa Haber Live Messenger”ın yeni yüzü ortaya çıktı

Live Messenger”ın yeni yüzü ortaya çıktı

0

Live MSN Wawe 4 ile birçok yenilik aynı anda sunuluyor

çok fazla fikir vermeyen ekran görüntülerinin ardından Windows Live Messenger Wave 4’ün ayrıntıları nihayet ortaya çıktı.
Geliştirlimekte olan sürümün, Windows 7 görev çubuğu önbakış özelliğinde (aeropeek), Messenger’ın görünümünün geliştirilmiş olduğu göze çarpıyor, bu da Wave 3’teki sorunların aşıldığı anlamını taşıyor. Windows 7 kullanıcıları bir değil, iki adet önbakış görseliyle karşılaşıyordu. Windows 7 altında hali hazırda MSN kullananlar bu sorunu fark etmişlerdir. Ayrıca artık kullanıcılar direk önbakıştan durum değişikliği yapabilecekler. Bu işlev, Windows Media Player’daki gibi çalışıyor.
 
  Messenger’a gelen en yeni ve en önemli özellik sekmeli konuşma pencereleri. Internet Explorer 8’e benzeyen bu sekmelerin yanı sıra dikkati daha büyük bir reklam alanı çekiyor. Bu reklamı büyük çarpıya tıklayarak kapatmak mümkün. Böylece metin halini alıyor.
Fotoğraflar ve video tuşları üst menü çubuğundan yazı alanının altına alınmış durumda. İfadeler ve göz kırpmalar ise konuşma penceresinin altından kaldırılarak birleştirilmiş. Fotoğraflar  tuşuna tıklanıldığında yeni fotoğraf paylaşım özellikleri ortaya çıkıyor. Bilgisayarda yer alan fotoğrafları paylaşmanın ötesinde Messenger Wave 4, Windows Live Photos ve Bing Images’ı birleştirerek, online fotoğrafları da MSN içerisinden paylaşma imkanı veriyor.
Bu ekran görüntülerinde yer alan özellikler şimdilik oldukça etkileyici. Ancak bütün bu özelliklerin her an değişmesi de mümkün. Final sürüme ulaşılana kadar daha ne kararlar alınır bilinmez.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here