Ana sayfa İnternet LinkedIn, Türkiye”de bir milyon kullanıcıya ulaştı

LinkedIn, Türkiye”de bir milyon kullanıcıya ulaştı

0

LinkedIn, bugün, Türkiye”de bir milyonun üzerinde profesyonel üyeye sahip olduğunu duyurdu

Bugün yapılmış olan duyuru, Avrupa”nın en hızlı büyüyen pazarı olmasına yardımcı olmak üzere geçtiğimiz yaz LinkedIn”de Türkçe dilinin sunulmasını takip etmektedir.
 

Aviva, Abdi İbrahim, Medyasoft ve Doğuş Holding”in de aralarında bulunduğu Türk işverenler, Türkiye”deki en iyi yetenekleri bulmak ve işe almak üzere LinkedIn”in İnsan Kaynakları çözümlerini kullanıyor. LinkedIn üzerinden şirketler, geleneksel işe alım araçlarına oranla en iyi adayları daha hızlı ve daha düşük maliyetlerle bulabiliyor ve işe alabiliyor.

BASF, GEFCO ve Philips gibi şirketler de, şirketin Pazarlama çözümleri aracılığıyla müşterilere ve müşteri adaylarına yönelik reklam kampanyaları yapmak üzere LinkedIn Türkiye”yi kullanıyor. Yerel şirket olan Publik, LinkedIn ile özel pazarlama çözümleri alanında işbirliği içerisine girdi; bu bir anlamda reklam ve sosyal medya pazarlama çalışmalarını LinkedIn üzerinden gerçekleştirmek isteyen Türk şirketlerin ilk defa yerel destek için danışabilecekleri bir yer olduğu anlamına geliyor.
 

Türk LinkedIn üyeleri tarafından şu anda en fazla temsil edilmekte olan üç sektör şöyledir:
• Bankacılık
• IT ve Yazılım Hizmetleri
• İnşaat
 

En yüksek LinkedIn üyeliğine sahip üç Türk şirketi:
• Mynet
• Turkcell
• Meb
 

LinkedIn, tamamen ücretsiz bir şekilde üyelerin online profesyonel kimliklerini kolaylıkla kurmaları, kendi güvenilir irtibatlar ağı ile bağlantıya geçmeleri, ticari öngörülere erişime sahip olmaları, önerilerde bulunmaları, şirketleri takip etmeleri ve şirketler hakkında bilgi bulmaları, tartışmalara ve sektör gruplarına katılmaları, referans vermeleri ve haberleri takip etmekleri ve paylaşmalarını sağlayan bir “freemium” iş modeli sürdürmektedir.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here