Ana sayfa Donanım Line’da güvenlik açığı çıktı!

Line’da güvenlik açığı çıktı!

0

Line hesaplarına izinsiz giriş yapıldığı doğrultusunda Tokyo polisine gelen şikâyetler çoğalınca firma yetkilileri ifade vermeye çağrıldı. Tokyo Polisine gelen şikâyetlerin sayısının  yüzlerce olduğu bildirildi. Line şirket yetkililerini ifadeye çağıran Tokyo polisi, uygulamanın kullanıcılarını da görüşmeye çağırdı. Son 1 ay içinde 300’den fazla şikâyet rapor edildiği belirtildi. Line şirketi yetkilileri ilk açıklamasında bundan daha fazla Line hesabına yetkisiz giriş yapılmış olabileceğini söylediler.

 

 

Line

 

 

Bazı izinsiz şekilde  yapılan girişlerde Line hesaplarıyla kullanıcının arkadaşlarından para talep edilerek elektronik para alarak soyduklarını dile getirdiler. İnternet tabanlı mesajlaşma uygulamaları telefonlardaki klasik SMS“lerin krallıklarını ele geçirdiler. Kullanıcılar, akıllı telefonlardaki bu mesajlaşma uygulamalarıyla yurt dışındaki yakınlarıyla dahi internet üzerinden konuşabiliyorlar.

 

Android, iOS ve Windows Phone platformlarındaki mesajlaşma uygulaması Line“nın kullanıcı hesaplarına izinsiz erişim sağlandığına dair şikâyetler geldi ve polisler olayı takip etmeye başladılar. 2011 yılında hizmete açılan Line”ın 430 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunuyor. Firma yetkilileri, bunların hepsine uyarı ve şifrelerini değiştirmeleri için öneri mesaj yollamaya başladı.

 

 

Line

 

 

Yetkililer ise kendi güvenliklerinden değil ama başka çevrimiçi servislerde paylaşılan hesap şifreleri sebebiyle uygulamadaki hesaplara izinsiz giriş sağlandığına inandıklarını dile getirdiler. 2011 yılında servise açılan Line uygulaması 430 milyon’dan fazla kullanıcıya hizmet vermekte olup ve çoğunluğunu Japonya ve Asya kıtasındaki kullanıcılar oluşturuyor.
 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here