Ana sayfa Mobil LG, yeni amiral gemisi modeli V30″un arayüz özelliklerini açıkladı

LG, yeni amiral gemisi modeli V30″un arayüz özelliklerini açıkladı

0

LG her zaman yaptığı gibi yeni öncü modelinin çıkışı öncesinde V30″la ilgili bazı özellikleri açıkladı. Firma tarafından bugün yapılan açıklamada, LG V30″un yazılım seti ile ilgili ana başlıklar halinde bilgi sunuluyor. Bu yönüyle de yeni çıkacak olan modelde kullanılacak arayüzle ilgili fikir sahibi edinmemizi sağlamış oluyor. Yeni LG UX 6.0+ adlı arayüz, Galaxy S8 tarzında yuvarlak biçimli arama çubuğu, basitleştirilmiş hava durumu aracı ve yeni “Akışkan çubuk” özelliği gibi görsel etkileri ön plana çıkarmakla birlikte, yeni kamera, güvenlik ve “Always-on Display (Sürekli Açık Ekran)” konularında da eklemeler yapıyor.

 “Akışkan çubuk”, daha önceki kalın panelin yerini alarak LG V20″nin ikinci ekranına geliyor. Bu panelle neler yapılabileceğine dair ayrıntılı bir bilgi sunulmuyor. Söylenen tek şey, “sıklıkla kullanılan fonksiyonlara hızlı erişimi sağlamak” için kullanılacak olması. özellik daha çok Samsung”un “Edge Display (Uçtan uca bütünsel ekran)” fonksiyonuyla benzerlik gösteriyor fakat, onun gibi ekranı bütünüyle kaplayacağını düşünmüyoruz.

Yeni LG arayüzü aynı zamanda yeni fotoğraf özelliklerini de beraberinde getiriyor. Bugün yapılan açıklamada LG, kameranın manuel modundaki yeni “Graphy” özelliğinden de bahsetti. Graphy özelliği V30 kullanıcılarının, daha çok profesyonellerin özel çeşitte çekimler yapmak için kullandıkları “ön ayarlı setleri” indirerek paylaşabilmelerini sağlıyor (örneğin; ISO, beyaz dengesi, kadraj hızı, v.b.). LG aynı zamanda hızlı ve kolay GIF oluşturma ve yeni film yapma özelliklerinin de olacağı konusunda söz veriyor.

LG”nin “Always-on (Sürekli Açık)” ekran kavramı da kısmen V30″un OLED paneli sayesinde yeniden işlenmiş. Yeni özellikler arasında “Quick Tools (hızlı araçlar)”u, müzik kumandalarını ya da resimlerinizi görüntüleme gibi fonksiyonlar sayılabilir.

Güvenlik tarafında ise V30, göründüğü kadarıyla ekran kapalı olsa da aktif halde olacak olan “always-on” özelliğini kullanarak “yüz tanıma” fonksiyonunu da içerecek. Böylece yüz tanıtmak için açma/kapama tuşuna basma zorunluluğu olmayacak. Aynı zamanda Qualcomm”un “Aqstic Voice UI” arayüzü ile V30 kullanıcıları, daha önce belirledikleri sözcüklerle telefon ekranlarını güvenli şekilde açabilecekler. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here