Ana sayfa Haber LG webOS 3.0 LG 4K OLED TV”ler ile buluştu

LG webOS 3.0 LG 4K OLED TV”ler ile buluştu

0

LG  7765 inç G6 ve 6555 inç E6 modelleri 4K HDR özellikleriyle OLED TV ürünlerini CES 2016“da sergiliyor.” CES 2016 En İyi İnovasyon ödülünü alan” yeni 77 inç G6″nın da bulunduğu  2016 OLED TV ürün ailesi toplamda sekiz üründen oluştu. Fuara katılan tüm kullanıcılar G6 ve E6 modellerinde HDR Pro özelliği adı altında sunulan 4K çözünürlük ve yüksek dinamik aralığı gibi üstün LG teknolojilerini ilk elden deneyimleme şansı buluyorlar. G6 ve E6, LG“nin, “ultra ince” olarak tanıttığı 2.57mm”lik OLED paneli ile yarı saydam camdan arka ve ön cepheye dönük sound bar hoparlör sistemini içeren, Picture-on-Glass tasarımda sunduğu ilk ürünler olarak öne çıkıyor. Bu iki yeni ürün, OLED teknolojisine getirdiklerilen yeni yorumla TV teknolojilerine ses ve görüntü kalitesi açısından geçtiğimiz CES’te tanıtılan modellerin bıraktığı yerden devam etti.G6 ve E6 modelleriyle ev eğlence sistemlerindeki prestijleri devam ediyor.

HDR teknolojisi, OLED TV“lerde bulunan Pixel Dimming teknolojisiyle bir araya geldiğinde çok daha başarılı bir performans gösteriyor. LCD ekranlardaki LED arka ışıklandırmanın ekranın tüm bölümlerinde yaptığı bölgesel ışıklandırmanın aksine, OLED panellerdeki her bir piksel diğerlerinden bağımsız olarak yanıp sönebiliyor. Sonuç olarak parlak nesnelerin derin ve karanlık görüntülerin yanında olduğu durumlarda bile OLED TV”lerin işlediği görüntülerde oldukça canlı, dolgun renklerle birlikte detaylı gölgelendirmeler sağlanabiliyor. Bu özellik zaten LG’nin “kusursuz siyah” sloganının kaynaklarından bir tanesi.  

LG OLED TV“lerin sahip olduğu 10-bit panel ve 10-bit işlem gücü bir milyardan fazla renk yelpazesini oluşturabiliyorken ColorPrime Pro teknolojisi bu TV”lerde en iyi renk ve derecelendirme detaylarının elde edilmesini sağlıyor. Ayrıca G6 ve E6 modelleri gelecek nesil yayın ve dağıtım standardı olan BT.2020 desteği sayesinde gelecekteki görüntü formatlarına da uyumlu olacak.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here