LG webOS 3.0 IoT'a yönelik

LG'nin CES 2016'da TV'leriyle tanıtacağı, işletim sistemi webOS 3.0 yeni haliyle IoT'a yönelik.

LG'nin şimdiden tanıtmaya başladığı TV işletim sistemi webOS 3.0, CES 2016'da resmen TV'lerle birlikte tanıtılacak.  Bazı TV modellerine güncellemeyle gelecek olan ve aynı zamanda yeni nesil TV'lerde kullanılır olacak olan webOS 3.0, tamamiyle IoT altyapısına yönelik geliştirilmiş bir işletim sistemi olmuş. Ancak LG'nin bu işletim sistemiyle TV'lerindeki ve TV'lerindeki I/O'ların da görünümünü ve özelliklerini değiştirmeleri gerekiyor. Kumandalarından, TV'lerinin remote sistemlerinin hepsinin değişeceğine dair birkaç özellik kondu webOS'a. 

IoT, 3G'den öte, LTE altyapısıyla birlikte çalışabilecek bir internet altyapısı. Türkiye'de kullanılacak olan ve yavaş yavaş geçilmeye başlanan sistem, LTE Advanced, bu teknolojiyi yani IoT'u kaldırabilecek güçte.

LG webOS 30, Magic Zoom, Magic Mobile Connection ve Sihirli Kumandanın gelişmiş versiyonunu içeren ve kullanıcı deneyimini çok daha üst seviyeye taşıyan üç ‘sihirli’ özellik sunuyor. Magic Zoom, kullanıcıların görüntü kalitesinde kayıp yaşamadan istedikleri nesnelere, harflere ve metinlere yakınlaştırma yapabilmelerini sağlıyor. Magic Mobile Connection ise kullanıcıların mobil cihazlarındaki LG TV Plus uygulaması aracılığıyla oldukça kolay bir şekilde LG SMART TV’lerine telefonlarını bağlayabilmelerini ve mobil uygulamalarına TV ekranından erişebilmelerini sağlıyor. Geliştirilmiş Sihirli Kumanda ise setüstü kutuların (set-top boxes - STB) kontrolünü kolaylaştırmak ve uzaktan kumandaya yeni tuşların eklenebilmesini kolaylaştırmak amacıyla tasarlandı. Ekran kumandası özelliği ise kullanıcı deneyimini daha sade hale getirecek.

Etiketler: lg lg-ces-2016 lte lte-advenced iot internet-of-things
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam