Ana sayfa Haber LG Watch W7 – Wear OS aklı analog saatle birleşti

LG Watch W7 – Wear OS aklı analog saatle birleşti

0

Geleneksellik ve ilericilik çoğu zaman bir arada olmazlar. Bu sebeple ya özelliklerle dolu bir akıllı saat sahibi olursunuz ya da bir analog saatin güzelliğini bileğinizde taşırsınız. LG Watch W7, bu ikisini bir arada sunarak harika bir ürün olmaya çalışıyor. Başarıp başaramadığını yargılamak ise size kalmış.

Tam donanımlı bir Wear OS akıllı saat olan Watch W7, 1,2 inçlik LCD dokunmatik ekranda 360 x 360 çözünürlükle geliyor. Ekranın ortasındaki delikten yükselen analog saat kolları ise İsviçreli firma Soprod SA tarafından geliştirilmiş mekanizmaya bağlı.

İşlerin akıllı tarafını şuan için antik diyebileceğimiz Snapdragon Wear 2100 çipi yükleniyor. 768MB RAM ve 4GB dahili depolamaya sahip cihaz, 240mAh’lik de bir bataryaya sahip. Bu batarya akıllı özellikleri pek uzun süre çalıştıramasa da tamamen analog kullanımda 100 günlük bir kullanım sağlıyor.

LG Watch W7’nin şarjı bitse de analog saat hâlâ sizinle!

Bu kullanımdan daha iyi olanı ise cihazı akıllı saat olarak kullanırken piliniz bitse bile analog saat 2-3 gün daha çalışmaya devam ediyor.

LG Watch W7, bir saatin olması gerektiği şekilde IP68 su ve toz geçirmezlik sertifikasıyla geliyor. Cihaz ayrıca meraklıları için Master Tools denilen bir yazılım setine de sahip. Bu set içerisinde pusula, altimetre ve barometreyi barındırıyor. Tam donanımlı bir saat demiş olsak da cihaz maalesef GPS’e sahip değil.

22mm’lik standart kayışları kullanan saat, LG tarafından sunulan geniş bir katalogla tam uyumlu. Bu katalogun içerisinde şık deriden metale ve sportif NATO kayışlarına kadar her şey bulunuyor.

İlgili Haber: Samsung Galaxy Watch Tanıtıldı: Gear S3’ten Farkı Ne?

Best Buy üzerinden satışa sunulacak olan W7, 450 dolarlık çılgın bir fiyat etiketine sahip. Bugün ön sipariş almaya başlayan saat, 14 Ekim’den itibaren ise mağazalarda yerini alacak.

2018 yılında LCD ekranlı ve Snapdragon Wear 2100 çipsetli bir akıllı saate bu kadar para istemek bize göre hiç de hoş olmamış. Takdir sizin.


Aracı: GSMArena

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here