Ana sayfa Mobil LG V40 Toplam 5 Kamerayla Gelebilir: Çünkü Neden Olmasın?

LG V40 Toplam 5 Kamerayla Gelebilir: Çünkü Neden Olmasın?

"Çünkü yapabiliyoruz!"

0
LG G7 ThinQ

Huawei’nin akıllı telefonu P20 Pro ile üç arka kamerayı sektöre sokması yeni bir akım başlatabilir. Endüstri kaynaklarına göre Koreli elektronik devinin yeni amiral gemisi LG V40 arka tarafta üç, ön tarafta iki olmak üzere toplam beş kameraya yer verecek.

Gelen raporlara göre kamera çılgınlığına dahil olacak tek firma LG de değil! Yeni Apple iPhone modelleri ve Samsung Galaxy S10’da da üç kameralı en az bir modelin olması bekleniyor.

LG V30
LG V30 | Görsel: Android Authority

LG V40’ta kameraların hangi amaçla kullanılacağı hiçbir raporda yer almazken diğer örnekleri kısaca incelemek faydalı olacaktır. Huawei P20 Pro’da bir normal kamera, bir siyah-beyaz kamera, bir tane de telefoto lens bulunuyor. LG akıllı telefonlar şimdiye kadar iki lensten birini normal kamera yaparken diğerini geniş açılı yapmıştı. Yeni akıllı telefonda da muhtemelen telefoto lens en mantıklı tercih olacaktır.

Huawei P20 Pro

Ön tarafta yer alacak çift kamera sistemi sektöre pek de yeni sayılmaz. İlk çift ön kameralı akıllı telefon olan V10, bunları geniş grup selfieleri çekmek için kullanıyordu. V40’ta bu çift kamera muhtemelen yüz tanıma özellikleri ve arka plan bulanıklaştırma için kullanılacak. Aynı çift ön kameralı güvenlik sistemini bu yıl çıkacak Google Pixel 3 akıllı telefonlarda da muhtemelen göreceğiz.

LG V40 sayıya değil kaliteye önem vermeli

Bir üst satırda da yazdığı gibi, Huawei’nin ya da Google Pixel 2’nin kameralarını iyi yapan şey sadece sensör sayısı değil. Huawei’nin sahip olduğu 1/1,7 inçlik devasa sensör akıllı telefonlarda bulunan en büyük kamera. Google Pixel 2 ise tek kamerayla alanında en iyi fotoğrafları çekiyor. Hepsi yapay zekanın sayesinde. Bu sebepleri de dikkate alacak olursak LG’nin yeni akıllı telefonunda sayıya değil kaliteye önem vermesi gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here