Ana sayfa Donanım LG V30’un yeni özellikleri: Son teknoloji ses, video yapımı ve güvenlik

LG V30’un yeni özellikleri: Son teknoloji ses, video yapımı ve güvenlik

0

Yakında lansmanı yapılacak olan LG V30, daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere içerik yapımcılarına ve medya deneyimlerini zenginleştirmek isteyenlere yönelik olarak tasarlandı.

Hi-Fi quad DAC ve iki gelişmiş kamerayı tek cihazda bir araya getirerek rahat kavrama ve muhteşem görünüş özelliklerini kazandıran LG V30″un ses ve video kayıt özellikleri, LG V serisinin karakteristik özellikleri arasında yer alıyor.

HI-FI Audio deneyimi

Ses deneyimi meraklıları HTC U11″in ses düzeneğiyle ilgili bazı sorunlar yaşıyor olmakla birlikte şahsen ben USonic kulaklık kullanmaktan hoşlanıyorum.

LG G6″nın sadece Kore versiyonunda quad-DAC mevcut. Neyse ki LG, yeni V30 modelini bölgelere göre değişen özelliklerde çıkarmayacak. Dolayısı ile tüm V30 kullanıcıları, muhteşem Quad-DAC deneyimine sahip olacaklar.

LG V30, ESS Technology”nin SABRE ES9218P standardına sahip 32-bit gelişmiş Hi-Fi Quad DAC sistemini içeriyor. Aynı zamanda ses ayarları ve dijital filtreler için kulak zevkinize uygun bir deneyim hazırlamanızı kolaylaştıracak bir yazılım da var LG V30″da.

Cihazınıza yüklediğiniz ses dosyaları yüksek kalitede olmasalar bile, Quad DAC ve 3.5mm kulaklık girişi sayesinde kaliteli ses çıkışı elde edebileceksiniz.

Film yapımcısı olabilirsiniz

LG”nin zenginleştirilmiş video çekimi noktasında sergilediği odaklanma, cihazın Galeri uygulaması tarafında da somut ortam dosyaları düzenleme deneyimi sağlayacağına işaret ediyor. Cine Video modlarının da olduğu resimler ve videolar çekerek Galeri uygulamasına geçin.

Uygulamanın sağ üst köşesindeki üç nokta menü butonuna tıklayın ve “film oluştur” seçeneğine gelin. Daha sonra filme dahil etmek istediğiniz resimleri ve videoları seçin. Ortam dosyalarını sıralamak için çekip bırakabilirsiniz. Video içeriğini büyük slayt çubuklarıyla süsleyebilirsiniz.

Sağ üst köşedeki “Kitaplık” simgesine tıklayarak videonuzun temasını değiştirebilir, müzik ekleyebilir ve özelleştirilmiş fontlarla başlıklar ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda LG”nin sağladığı ek tema, müzik ve fontları da indirebilirsiniz.

Filmlerinizi oluştururken ek içerik de ekleyebilirsiniz. Video editörü içerisinde her bir video dosyasını açarak video içeriğinizin çözünürlüğünü ve çalma hızını ayarlayabileceğinizi unutmayın.

Video editöründe aynı zamanda seçili olan video ile ilgili içeriği tarih ya da konuma göre bulma seçeneği de var. Bu seçenek özellikle tatiller, etkinlikler ya da farklı zamanlarda bulunduğunuz yerlere ait videolar oluşturmanız için kullanışlı bir seçenek.

Film yapımına ek olarak Galeri”de GIF oluşturmanız için bir seçenek de mevcut. Seçeneklere tıklayarak GIF oluşturmak için yorumu seçin. Daha sonra resimler ekleyebilir, GIF hızını ayarlayabilir, orantıyı ve akışı değiştirebilirsiniz. GIF”ler günümüzün popüler uygulamaları arasında yer alıyorlar. LG”nin yeni gelişmiş galerisi ile iyi kalitede orijinal içerikleri kolayca yapabileceksiniz.

Sayısız güvenlik seçeneği

Güvenlik, akıllı telefon kullanıcıları için önem arz ediyor. Her kullanıcı, en az bir güvenlik çeşidini telefonunda kullanmalı. LG V30 da bu noktada önemli güvenlik fonksiyonlarıyla birlikte geliyor. Arkada ve ortada bulunan parmak izi tarayıcısını kullanarak, baş parmağınız ile telefonunuzu rahatça açıp kapatabileceksiniz. Ek olarak “Knock Code”, desen kilidi, PIN kilidi, şifre kilidi, yüz tanıma kilidi ve ses tanıma kilidi gibi fonksiyonlar da mevcut.

Knock Code, LG”ye özgün bir fonksiyon olmakla birlikte, birincil kilit açma yöntemi olarak kullanılmaktadır. Ses tanıma ve yüz tanıma kilitleri, farklı resim ve sesler kullanılarak yanıltılabildikleri için ikincil güvenlik kilitleri olarak kullanılırlar.

Son olarak belirtelim: LG V30″da Google”ın “Smart Lock (akıllı kilit)” özelliğini de etkinleştirebiliyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here