Ana sayfa Haber LG V30, 50 bin dolarlık profesyonel kameraya kafa tuttu

LG V30, 50 bin dolarlık profesyonel kameraya kafa tuttu

0

Her ne kadar henüz cihazın satış tarihiyle ilgili bir bilgi verilmemiş olsa da, cihazın tanıtımına devam ediliyor. çift kamera kurulumu ile övünen firmanın kamerasının diyafram açıklığı f/1,6 oranında.

Kamerasına son derece güven duyan firma, sinematograf “Parker Walbeck”e V30 modelinden bir adet göndererek, RED Weapon”la karşılaştırma yapmasını talep etmiş. LG”nin ricasını geri çevirmeyen Walbeck, Walter Mitty”nin kaykay ile çekilen sahnesini tekrar canlandırmış ve her iki cihazla da aynı anda kaydetmiş.

LG V30″un teknik özellikleri genel itibariyle f/1,6 diyafram açıklığına sahip 18MP çözünürlükte lens barındırıyor bünyesinde. Açıklığın bu denli yüksek bir değere sahip olması sayesinde karanlık ya da düşük ışıklı ortamlarda daha net video ve fotoğraf çekimi yapabilmek, mümkün hale geliyor. Bununla birlikte 10-bit HDR görüntü sensörüne de sahip olan cihaz, ortam rengini zenginleştirerek yakalayabiliyor. Buna ek olarak 13MP çözünürlükte, 120 derece geniş açılı lense sahip bir diğer kamera da kurulum üzerinde yer alıyor.

Walbeck meselesine dönecek olursak: 50.000 dolar değerindeki profesyonel RED Weapon karşılaştırmayı kazanan taraf oluyor. Fakat bu kıyaslamada öne çıkan gerçek şu ki, LG V30 profesyonel bir elde, son derece güzel görüntüler sunabiliyor. Hazırlanan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here