Ana sayfa Haber LG V20 gizli fiziksel tuşu ve Android Nougat ile 6 Eylül”de tanıtılacak

LG V20 gizli fiziksel tuşu ve Android Nougat ile 6 Eylül”de tanıtılacak

0

LG, tepe seviye kategorisinde V10 serisinde yeni bir soluk yakalamıştı, 2. ekran tasarımı ve genel silüeti LG’ye yakışır bir şekilde dizayn edilmiş fakat Türkiye’de gereken ilgiyi göremeyen bir akıllı telefon modeli. LG, birkaç ay önce LG V20 modelini tanıtacağını resmen duyurmuştu, Android Nougat’ın resmileşmesiyle Nougat kesinleşti ve artık LG V20′nin de tanıtım tarihi belli oldu. Engadget gibi sayfalar da bu bilgiyi teyitli bir şekilde duyurmaya başladılar.

LG V20‘nin şimdilik kesinleşmiş özelliklerinde yine 2. ekran kesiti, Android Nougat sürümünün yanısıra, LG’nin yeni güvenlik standartı ve yeni fiziksel tuş teknolojisi olan gizlenmiş fiziksel tuş teknolojisi de olması bekleniyor. Yaklaşık 2 ay önce Technotoday’de biz de duyurmuştuk, LG’nin birkaç yıl önce telefonun altkısımında, gövdenin altına sensörlerle yerleştirilen bir tuş teknolojisinin patentini almış. Yani görünürde fiziksel bir tuş yok ancak belirlenen yere parmak ile baskı yapıldığında sensörler çalışıyor ve tuş görevini üstlenebiliyor.

V10’da bulunan parmak izi okuyucusu da bu gizli fiziksel tuşa aktarabilirler. Böylece cihazın arkasında, kenarında herhangi bir güç tuşu ve ya ses açma tuşu bulunmayabilir, tüm tuş görevlerini, sözkonusu gizli tuşun üstleneceğini yazıyor bu patent.

LG V20, 6 Eylül tarihinde San Francisco’da tanıtılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here