Ana sayfa Haber LG V10 ve Dura Guard teknolojisi

LG V10 ve Dura Guard teknolojisi

1

LG G4 modeli henüz taze bir akıllı telefon modeliyken LG’den bir tepe seviye modeli daha geldi. LG V10 olarak tanıtılan yeni nesil model, multimedya özelliklerine yönelik çift ekranlı teknolojisiyle “yeni akıllı telefon” yakıştırmasını hak ediyor. LG V10’un diğer başlıca özellikleri arasında 5.7″ IPS ekran, ön yüzünde 2.1″lik diğer ekran, 5mp’lik iki farklı ön kamera bulunuyor. Bu iki kamera da 120 derecelik kamera çekimlerine yönelik geliştirilmiş.

LG V10 bazı özellikler itibariyle LG G4 modeliyle benzerlik gösterse de bu modelde 4GB’lık RAM ve 64GB hafıza birimi barındırdığını söyleyeli. İşlemci açısından LG G4 ile aynı; Qualcomm Snapdragon 808 kullanıyor.

Aslında bu özelliklerin yanısıra LG V10‘da daha farklı bir teknoloji bulunuyor. O da Dura Guard isimli bir teknoloji. Aslında materyalin isimi Dura Guard değil, sadece kullanılan patentli teknolojinin adı “Dura Guard”. Böyle bir teknolojiyi biraz araştırdığımızda akıllara Acer’ın V17 Nitro Black Edition modeli akıllara geldi. Hissiyat açısından benzer, görünüm açısından benzer ve desen açısından da aynı. Tek farkı, Dura Guard teknolojisi temelinde metali barındıran bir materyal. Mühendisler metalin hafif kısımlarını işleyerek standart metaldan daha hafif bir materyal elde ederek silikon malzemelerle harmanlıyorlar. Ortaya da böylece bu Dura Guard isimli materyal ortaya çıktı. LG, bu teknolojinin düşmelere, aşınmalara, paslanmalara daha dayanıklı olduğunu iddia ediyor. Ancak metalin, materyal özellikleri arasında metal yorgunluğu ve metal aşınması olduğunu hatırlatalım.

 Bununla birlikte, tasarımcılar, bu teknolojinin diğer standart akıllı telefon materyallerine oranla daha az ısı geçirdiğini belirterek en azından Qualcomm‘un klasik ısı problemi, bu modelde olmayacak gibi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here