Ana sayfa Donanım LG, Steve Jobs”a yalancı dedi

LG, Steve Jobs”a yalancı dedi

0

Bundan dört yıl önce Apple, Retina Ekran çözünürlüğünü yalanlamıştı. Apple“ın kurucusu Steve Jobs, o dönemde bu olaya pek sıcak bakmamıştı. Tam dört yıl sonra LG, yeni amiral gemisi G3 akıllı telefonunda, Retina Ekran çözünürlüğünü kullandı. Steve Jobs; “İnsan gözünün 12 inç ekrandaki Retina çözünürlüğünü, doğal olarak algılayabileceğini belirtmiş. 12 inç altındaki ekranlarda, 300 ppi pikselin, insan gözünün kayıp olarak algılayacağını” söylemişti.

 

 

Steve Jobs Retina Ekranı yalanladı, LG uyguladı

 

 

 

Bir yandan Jobs, ekran çözünürlüğünün artmasıyla görüntü kalitesinin artacağını da doğrulamıştı. LG, Steve Jobs“ın sözlerini koca bir yalan olduğunu düşünerek konunun üzerine gitti ve bu konuda çalışmalar gerçekleştirdi. LG; “Etrafta dolaşan koca bir yalan var. O da şu: İnsan gözü, ekrana yayılan piksellerin birleşimi olan 300 ppi“ı asla göremezmiş.

 

Bunun akıllı telefon endüstrisinde imkansız olduğunu söylüyorlardı. İnsan gözü farklı çözünürlükleri ve pikselleri algılayacak kadar hassastır. Yeni telefonumuzda bunun bir ürünü olan, Retina Ekran çözünürlüğü olarak adlandırılan, Quad HD çözünürlüğü kullandık. Telefonumuzun pikselleri, ekranın arka ışığıyla mükemmel bir uyum içinde. Böylece telefonumuzdaki canlı çözünürlüğü, çıplak gözle rahatlıkla hissedebilirsiniz.

 

 

Steve Jobs Retina Ekranı yalanladı, LG uyguladı

 

 

 

300 ppi“ın 12 inç dışında görülemeyeceği, koca bir yalandan ibarettir. Oturduğunuz yerden 538 ppi“ı telefonunuzun ekranından rahatlıkla görebilirsiniz. Bugün yeni telefonumuzla 300 ppi“ın üzerine çıktık. iPhone 6 ile rakibimizin, bu çözünürlüğe ulaşamayacağını biliyoruz.” şeklinde konuştu. LG, rakibi Apple“ı bu açıklamalarla fena halde bombaladı desek haksız sayılmayız herhalde. Dün Microsoft; Samsungla alay edip, Galaxy S5‘i uzaya yolladı. Bugün de LG merhum Steve Jobs‘a yalancı dedi. Bakalım yarın veya gelecek günlerde nelerle karşılaşacağız? Bu ara teknoloji dünyası iyiden iyiye kızışmışa benziyor.

 

Microsoft”lu astronotlar, Samsung”u uzaya yolladı haberimiz için tıklayınız

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here