Ana sayfa Haber LG Ses Odaklı Google Asistan Akıllı Ekranı

LG Ses Odaklı Google Asistan Akıllı Ekranı

0

Yapay Zeka teknolojisini geliştirmeyi hedefleyen alanlardan bir tanesi de, Google şirketidir. Belki de, bu konuda ilerlemeyi en hızlı şekilde başaran Google Asistan özelliği, artık LG tarafından da kullanılıyor.

LG firması tarafından çıkarılan bu ürün; “LG AI akıllı ekran, LG XBOOM WK9 Akıllı Ekran” olarak karşımıza çıkacak. İlk olarak Amerika’da yer alan çeşitli perakendecilerden satın alınacak LG akıllı ekran, kısa bir zaman içerisinde çeşitli ülkelerde satışa sunulacak.

LG Akıllı Ekran Ses Kalitesi

Akıllı ekranlarda bulunması gereken önemli özelliklerden bir tanesi de, ses kalitesidir.Sonuç olarak vereceğiniz bütün komutlar, sesli olarak yanıtlanacağı için ses kalitesi burada büyük bir değer taşıyor.

 

 

LG akıllı ekran ise 20W hoparlör çiftine sahip olacak. Meridian Audio ile LG arasında işbirliği yapılması da hedefler arasında yer alıyor. Görüntülü aramanız için ekranda 5 megapiksel kamera bulunacak ve ekran da 8 inç olacak. Üstelik LG akıllı ekran, HD çözünürlükte hizmet sunacak.

Görünen o ki, akıllı ekran ile ilgili artık çok daha sık haberler duymaya başlayacağız. Yapay zekanın bu tarz akıllı platformlarda kullanılması; hem işlevselliği hem de kaliteyi son derece arttırmayı başarıyor. Peki siz, kendinizi akıllı ekrana sahip asistanlara hazır hissediyor musunuz ?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here