Ana sayfa Mobil LG, Optimus VU”yu tanıttı

LG, Optimus VU”yu tanıttı

0

LG, piyasaya çıkması en çok beklenen LTE ve IPS EKRAN teknolojisini içeren Optimus Vu: telefonunu piyasaya sundu

LTE ve IPS EKRAN teknolojisi içeren tablet görünümüne sahip Optimus Vu, 1.5GHz çift çekirdekli işlemci kullanıyor. 32GM dahili hafızaya ve 2,080mAh”lik pil kapasitesine sahip olan Vu”nun ekran genişliği ise 12,7 santimetre. 8,5 mm kalınlığındaki Vu, IPS ekran teknolojisi sayesinde oldukça başarılı bir görüntü kalitesi sunmayı vaat ediyor.

 

8 mega pikel kameraya sahip olan Vu”nun işletim sistemi Android 2.3(Gingerbread). Ancak LG, kısa zamanda Android 4.0(Dondurmalı Sandviç) versiyonunun güncellenmesini sunacağını açıkladı.
 

LG Mobil İletişim Bölüm Başkanı ve CEO”su Dr. Jonh-seok Park, tanıtım konuşmasında, “Optimus Vu, 4:3 kapasitesinde görüntü imkanı, 5 inçlik ekran ve süper hızlı LTE teknolojisini bir araya getiriyor. Vu, en iyi LG teknolojisiyle müşterilerimizin istekleri birleştiğinde ortaya neler çıkabileceğinin en güzel örneği” yorumunu yaptı.

Optimus Vu: başlangıçta Android 2.3 Gingerbread, Android 4.0 Ice Cream Sandwich teknolojisiyle çalışıyor olsa da, Android 4.0 Ice Cream Sandwich”e güncelleme çalışmalarına başlandı bile.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here