Ana sayfa Mobil LG Optimus Black P970

LG Optimus Black P970

0

Tasarımı ve özellikleri ile efektif reaksiyonlar, kapsamlı performans…
 

LG Optimus Black, 0.9cm kalınlığı ve 112 gramlık ağırlığı ile çok ince ve hafif. Ayrıca 12 cm uzunluk ve 6cm genişlik ölçülerine sahip olan Optimus Black”in siyah ekranı ile kenarları yuvarlatılmış dikdörtgen tasarımında “siyah” ve “ince” temaları her açıdan ağır basıyor. LG Optimus Black dokunmatik ekranında Nova adlı bir teknoloji kullanıyor. 480 x 800 çözünürlüklü 4 inçlik LCD ekranın LG Nova adlı ekran teknolojisi, 695nit düzeyinde parlak ekran sonuçları sergiliyor. Bu değer, LG”nin ait olduğu segment ortalamalarının neredeyse yarım katı daha fazla parlayabilen bir ekran anlamına geliyor. Apple iPhone 4″ün Retina Display ekranına en yakın ekran kalitesi LG Nova ekran”da. Nova ekran”ın enerji tüketimi de genel LCD ekranlara göre yüzde 50 daha tasarruflu. Bununla birlikte parlak ekran, pil bakımından daha kullanışlı bir hal alabilir. Enerji tasarrufu için klasik konuşma-mesaj gibi kullanımlar, web browser, oyun gibi kullanımlarda ekran parlaklığının düşürülmesi gerekebilir. Ancak video izlerken, LG Nova ekran farkı ortaya çıkarılmalı. Keyifli ve canlı renklerle multimedya deneyimleri sunan LG Optimus Black”te ekranda parmak izi kolayca kalırken mat ve pürüzsüz plastik tabakalarda kirlenme ve parmak izi çok az görülüyor.
 
lg optimus black p970
 
Android 2.2.2 işletim sisteminin kullanıldığı Optimus Black”te statik, özelleştirilebilir kısayol çubuğu ve kısayollar için yedi sayfalık alan bulunuyor. Bu sayfalarda birçok widget uygulama hazır olarak geliyor. Yani cihazı satın aldıktan sonra uygulama yüklemeden kullanmaya başlayabilirsiniz. ön kısmında 4 fiziksel tuşu bulunan yeni LG telefonda sağ tarafta ses açma-kısma ve bir kısa yol tuşu yer alıyor. Kısa yol tuşu ya da G tuşu, hareket tabanlı bir navigasyon tuşu. İngilizce gesture kelimesinin baş harfi olan ve jest-hareket anlamına gelen G tuşu, cihaz kullanımına bazı pratik detaylar katıyor. örneğin G tuşuna basarak ekranın 7 farklı kısa yol sayfasında dokunmatik ekrana temastan bağımsız olarak hızla hareket
edebiliyorsunuz. Ayrıca yine tuşa basarak Optimus Black”i hareket ettirerek kamerayı aktif hale getiriyorsunuz. Telefonun üst kısmında ise açma-kapama ve sonrasında da telefon kilit tuşu işlevini gören tuş yer alıyor. Dokunmatik ekran, fiyat/performans düzeyinde düşünülecek olursa son derece iyi sonuçlar sergiledi. Optimus Black”in1 Ghz GPU, hızlı bir performans değerleri ile kullanımı son derece hızlı hale getiriyor. Kaydırma, sörf, uygulama açma ve benzeri her şey takılma olmadan tamamlanıyor. Rehber veya mesajlar gibi sık kullanılan uygulamalar bir saniyenin altında, tarayıcı ise 1 saniyede açılıyor. Her şey istikrarlı bir tempoda çalışıyor. Telefonda WLAN (b/g/n) ve HSPA (7.2/5.7 Mbit/s) desteği bulunuyor. 500kb boyutundaki internet sayfasını açmak için 5.5 saniyeye ihtiyaç duydu. Bu gayet iyi bir sonuç.

 

LG Optimus Black’te MP3 oynatıcı, radyo, Google Maps’li GPS ve 5MP AF kamera bulunuyor. Spesifik ve kamera kalitesini ortaya koyan bir konu olan özellikle karanlık ortamlardaki çekimlerde başarılı performanslar sergileyen Optimus Black”in video performansı ise daha iyi olabilirdi. önündeki 2MP kamerası, görüntülü görüşmeler için son derece yeterli sonuç sergiliyor. Müzikler, fotoğraflar ve videolar için 1 GB belleği bulunan telefon, maksimum 32 GB’a kadar hafıza kartı desteği de sunuyor. Optimus Black”in 3.5mm jak girişi bulunuyor ayrıca; ses performansı şaşırtıcı düzeyde iyi.
 
lg optimus black
 

LG Optimus Black’te normal hat ve cep telefonu ile konuştuğunuzda sesler gayet yeterli ve net geliyor. 1600mAh”lik bataryası ile 6 saat 10 dakika GSM konuşma süresi, WLAN ile interneti kullandığınızda telefon 5 saate kadar kullanım süresi sunuyor. Bu WLAN için en yakın rakiplerden yaklaşık 45 dakika daha kötü bir değer. Telefonun şarjı yaklaşık 2 saatte doluyor.

www.lg.com.tr
 

Fiyatı:1199 TL
 

Artıları:

+ Dokunmatik ekran
+ İnce ve şık tasarım
+ Ses, fotoğraf çekim performansı
 

Eksileri:

– Video çekim performansı

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here