Ana sayfa Mobil LG Optimus Black P970 ve LG Optimus Pad 3D L-06C

LG Optimus Black P970 ve LG Optimus Pad 3D L-06C

0

Tasarımı ve özellikleri ile efektif reaksiyonlar, kapsamlı performans

LG Optimus Black P970

Siyah, bazen “inceye” ve iyiye çağrışım yapar
LG Optimus Black, 0.9cm kalınlığı ve 112 gramlık ağırlığı ile çok ince ve hafif. Ayrıca 12 cm uzunluk ve 6cm genişlik ölçülerine sahip olan Optimus Black”in siyah ekranı ile kenarları yuvarlatılmış dikdörtgen tasarımında “siyah” ve “ince” temaları her açıdan ağır basıyor. LG Optimus Black dokunmatik ekranında Nova adlı bir teknoloji kullanıyor. 480 x 800 çözünürlüklü 4 inçlik LCD ekranın LG Nova adlı ekran teknolojisi, 695nit düzeyinde parlak ekran sonuçları sergiliyor. Bu değer, LG”nin ait olduğu segment ortalamalarının neredeyse yarım katı daha fazla parlayabilen bir ekran anlamına geliyor. Apple iPhone 4″ün Retina Display ekranına en yakın ekran kalitesi LG Nova ekran”da. Nova ekran”ın enerji tüketimi de genel LCD ekranlara göre yüzde 50 daha tasarruflu. Bununla birlikte parlak ekran, pil bakımından daha kullanışlı bir hal alabilir. Enerji tasarrufu için klasik konuşma-mesaj gibi kullanımlar, web browser, oyun gibi kullanımlarda ekran parlaklığının düşürülmesi gerekebilir. Ancak video izlerken, LG Nova ekran farkı ortaya çıkarılmalı. Keyifli ve canlı renklerle multimedya deneyimleri sunan LG Optimus Black”te ekranda parmak izi kolayca kalırken mat ve pürüzsüz plastik tabakalarda kirlenme ve parmak izi çok az görülüyor.

Android 2.2.2 işletim sisteminin kullanıldığı Optimus Black”te statik, özelleştirilebilir kısayol çubuğu ve kısayollar için yedi sayfalık alan bulunuyor. Bu sayfalarda birçok widget uygulama hazır olarak geliyor. Yani cihazı satın aldıktan sonra uygulama yüklemeden kullanmaya başlayabilirsiniz. ön kısmında 4 fiziksel tuşu bulunan yeni LG telefonda sağ tarafta ses açma-kısma ve bir kısa yol tuşu yer alıyor. Kısa yol tuşu ya da G tuşu, hareket tabanlı bir navigasyon tuşu. İngilizce gesture kelimesinin baş harfi olan ve jest-hareket anlamına gelen G tuşu, cihaz kullanımına bazı pratik detaylar katıyor. örneğin G tuşuna basarak ekranın 7 farklı kısa yol sayfasında dokunmatik ekrana temastan bağımsız olarak hızla hareket
edebiliyorsunuz. Ayrıca yine tuşa basarak Optimus Black”i hareket ettirerek kamerayı aktif hale getiriyorsunuz. Telefonun üst kısmında ise açma-kapama ve sonrasında da telefon kilit tuşu işlevini gören tuş yer alıyor. Dokunmatik ekran, fiyat/performans düzeyinde düşünülecek olursa son derece iyi sonuçlar sergiledi. Optimus Black”in1 Ghz GPU, kullanımı son derece hızlı hale getiriyor. Kaydırma, sörf, uygulama açma ve benzeri her şey takılma olmadan tamamlanıyor. Rehber veya mesajlar gibi sık kullanılan uygulamalar bir saniyenin altında, tarayıcı ise 1 saniyede açılıyor. Her şey istikrarlı bir tempoda çalışıyor. Telefonda WLAN (b/g/n) ve HSPA (7.2/5.7 Mbit/s) desteği bulunuyor. 500kb boyutundaki internet sayfasını açmak için 5.5 saniyeye ihtiyaç duydu. Bu gayet iyi bir sonuç.
 

>>>>>

 

 

LG Optimus Black’te MP3 oynatıcı, radyo, Google Maps’li GPS ve 5MP AF kamera bulunuyor. Spesifik ve kamera kalitesini ortaya koyan bir konu olan özellikle karanlık ortamlardaki çekimlerde başarılı performanslar sergileyen Optimus Black”in video performansı ise daha iyi olabilirdi. önündeki 2MP kamerası, görüntülü görüşmeler için son derece yeterli sonuç sergiliyor. Müzikler, fotoğraflar ve videolar için 1 GB belleği bulunan telefon, maksimum 32 GB’a kadar hafıza kartı desteği de sunuyor. Optimus Black”in 3.5mm jak girişi bulunuyor ayrıca; ses performansı şaşırtıcı düzeyde iyi.
 

LG Optimus Black’te normal hat ve cep telefonu ile konuştuğunuzda sesler gayet yeterli ve net geliyor. 1600mAh”lik bataryası ile 6 saat 10 dakika GSM konuşma süresi, WLAN ile interneti kullandığınızda telefon 5 saate kadar kullanım süresi sunuyor. Bu WLAN için en yakın rakiplerden yaklaşık 45 dakika daha kötü bir değer. Telefonun şarjı yaklaşık 2 saatte doluyor.
 

 

www.lg.com.tr
Fiyatı:1199 TL

Artıları:

+ Dokunmatik ekran
+ İnce ve şık tasarım
+ Ses, fotoğraf çekim performansı
 

>>>>>

 

 

Tablet içinde 3. boyut

LG Optimus Pad 3D L-06C


Mobilite, tasarım ve yeni 3D teknolojisiyle farklılaşıyor
  Literatüre yakın zamanda giren “tablet dünyası” kavramının en son dünyaya gelen ürünlerinden biri LG Optimus Pad 3D, bu ay cep telefonuyla beraber incelediğimiz iki yeni LG ürününden biriydi. Yakında satışa sunulacak olan yeni LG tablet, 3D video izleme ve kaydetme özelliği ile öne çıkıyor. Ayrıca Android 3.0 Honeycomb işletim sistemine sahip olan LG Optimus Pad, her yere taşınabiliyor ve el çantalarına, incecik evrak çantalarına sığabiliyor. 15″e 9″luk en/boy oranına sahip 16 milyon renkli, 8.9 inçlik HD 3D ekranın çözünürlüğü 1280 x 768. 1.3cm”lik ince tasarımı ve mantıklı boyutları ile oldukça rahat taşınabilen tabletin diğer bir özelliği de oldukça hafif olması. Optimus Pad teknoloji yapıtaşlarında WXGA 3D dokunmatik ekranı çalıştıran Nvidia Tegra 2 Coretex-A9 çift çekirdekli işlemciye yer verilmiş. Bu işlemci modülü, işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlıyor. Flash desteği de önemli bir artı.

  1080p değerinde 2D; 720p değerinde 3D video kaydedebilme özelliği bulunan yeni LG tablet, odaktan minimum düzeyde sapan, doğru renk sonuçları temelinde video kayıtları gerçekleştirebiliyor. Ayrıca 5MP fotoğraf çekilebilen tabletin fotoğraf çekim özelliği daha iyi olabilirdi. Otofokus özelliği bulunan kamera, bulunulan yerin işaretlenebilmesi mantığına sahip geotagging özelliğiyle de bizden ekstra puan kazanıyor. Ayrıca Optimus Pad”in 2MP ön kamerası bulunuyor. 32 GB dahili depolama alanı ile orta düzey bir depolama kapasitesi bulunan sistemde, multimedya arşivlerinizi yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Wi-Fi performansı makul yeterlilikte olan yeni LG Optimus Pad”in 6400 mAh pil dayanıklılığı, 6 saate yakın kullanım imkânı sağlıyor. Cihazda miniUSB bağlantı noktası ve miniHDMI portu, 3.5 mm jak girişi bulunuyor.
 

www.lg.com.tr
 

Fiyatı: Fiyatı belli değil
 

Tasarım: 5
Kullanım:5
Performans: 4

Puan: 92
 

Artıları:

+3D video
+Android 3.0
+Şık, hafif
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here